آفتاب

بازدید ترامپ از نمونه‌های اولیه ساخت دیوار در مرزهای مکزیک

بازدید ترامپ از نمونه‌های اولیه ساخت دیوار در مرزهای مکزیک

رئیس‌جمهور آمریکا برای بازدید از روند ساخت دیوار در مرزهای این کشور با مکزیک به کالیفرنیا سفر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از ان بی سی نیوز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در نخستین سفر خود از زمان ریاست جمهوری به ایالت کالیفرنیا از نمونه‌های اولیه ساخت دیوار در نزدیکی مرزهای مشترک این کشور با مکزیک دیدار کرد.

بر همین اساس در شرایطی که هزینه ساخت این دیوار در حال جمع‌آوری است، ترامپ هشت نمونه ساخته شده از دیوار در نزدیکی مرزهای آمریکا و مکزیک در «سن دیه‌گو» را مورد بررسی قرار داد.

رئیس‌جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفت که ساخت دیوار واقعی در مرزهای مشترک مکزیک و آمریکا موجب توقف ۹۹ درصد از اقدام‌های غیرقانونی در طول این مرز و همچنین توقف کسانی که تلاش می‌کنند به صورت غیرقانونی وارد آمریکا شوند، خواهد شد.

ترامپ در این باره گفت که دیوار مرزی به درستی نخستین خط دفاعی این کشور خواهد بود.

حامیان ساخت دیوار در مرزهای مشترک مکزیک و آمریکا و همچنین ترامپ، ساخت این دیوار را اقدامی بازدارنده ضروری برای ممانعت از رفت‌و‌آمدهای غیرقانونی می‌دانند و این در حالی است که «جری براون» فرماندار کالیفرنیا از جمله منتقدان این طرح، ساخت این دیوار را موجب ضربه زدن به محیط زیست و مغایر با آن دانستند.

براون روز دوشنبه با ارسال نامه‌ای به ترامپ از رئیس‌جمهور آمریکا خواست تا  بر تامین مالی موضوعاتی که در  این ایالت پرجمعیت بیشتر مورد توجه است مانند «پروژه ریلی با سرعت بالا» متمرکز شود.

 

کد N1844293