آفتاب

تکرار حادثه نورنبرگ در آزادی/ بازگشت برانکو به 12 سال قبل؛ استقلال با لباس سبز

تکرار حادثه نورنبرگ در آزادی/ بازگشت برانکو به 12 سال قبل؛ استقلال با لباس سبز

شکست برانکو در دربی، یک باخت تلخ دیگر را در ذهن ها تداعی کرد.

به گزارش ایلنا، دربی هشتاد و ششم با نتیجه 1-0 به سود استقلال خاتمه پیدا کرد که تا آبی پوشان تهرانی فاتح این رقابت حیثیتی شوند و همچنین مانع از قطعی شدن قهرمانی سرخپوشان در سال 96 شوند.

بعد از این شکست تلخ، هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس و همچنین بعضی از کارشناسان علت این ناکامی را روی نیمکت جست و جو کردند و برانکو را عامل این باخت دانستند. آنها معتقد بودند که احتیاط برانکو کار دست او داد و اجازه نداد تا تیمش در این مسابقه به برتری برسد.

پروفسور در این مسابقه یکی از مهاجمان خود را کم کرد و به هافبک های خود افزود. در تیم او میلی برای حمله در نیمه اول دیده نمی شد و آنها سعی می کردند از اشتباهات استقلال و همچنین ضد حمله ها استفاده کنند اما این اتفاق هرگز رخ نداد و عبارت "مزد ترس" کنار نام پروفسور سنجاق شد.

عبارتی که 12 سال پیش هم شنیده شد. در استادیوم نورنبرگ و در حضور 41 هزار نفر. وقتی که تیم او قرمزپوش بود اما پرسپولیس نبود. وقتی که روبروی او به جای استقلال، تیم ملی مکزیک قرار داشت. وقتی که ملی پوشان با هدایت او در 45 دقیقه نخست سبزپوشان را تحت تاثیر قرار دادند و اگر درخشش اوسوالدو سانچز نبود قطعا به جای 1-1، بازی با برد ایران به اتمام می رسید. وقتی که بین نیمه همه ملت ایران پای تلویزیون امیدوار شده بودند به شگفتی سازی این تیم پرامید. وقتی که به یک باره همه چیز رنگ باخت و آن نیمه دوم لعنتی از راه رسید. وقتی که برانکو به جای تشویق بازیکنان به ادامه آن نمایش جسورانه، آنها را به عقب راند و در زمین حبس کرد تا به یک امتیاز برسد. وقتی که او در بدترین زمان ممکن، قناعت کرد و نتیجه اش را هم دید. مکزیک گل های دوم و سوم را به ثمر رساند و همان جا، جام جهانی برای ما تمام شد. 

برانکو در بازی برابر استقلال همان برانکوی نیمه دوم دیدار ایران و مکزیک بود. بدون هیچ تغییری. فقط به تارهای موهای سپیدش اضافه شده بود و بیش از قبل، شلوارش را بالا می کشید. با همان چهره یخی و عینک مستطیل شکلش. با همان نگاه مات و فریادهای هر چند دقیقه یک بارش. با همان پافشاری گذشته...

کد N1836099