تلاش فدراسیون و سازمان لیگ برای ثبت حادثه شهدای چوار در تقویم فیفا

فوتبال,سازمان لیگ,شهدای چوار

رئیس روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ فوتبال ایران اعلام کرد:سازمان لیگ فوتبال ‏ به مناسبت بزرگداشت شهدای چوار و تکریم خانواده های این عزیزان هفته بیست و چهارم رقابت های لیگ برتر را به این رویداد مهم ورزشی دفاع مقدس که به شهادت گروهی از بازیکنان،مربیان داور و تماشاگران این منطقه در ایلام منجر شد، اختصاص داده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از  روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ فوتبال ایران،حجت اله بهمنی تاکید کرد:به همین مناسبت برنامه های ویژه در ورزشگاه های مختلف کشور همچنین درورزشگاه آزادی پیش از دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال خوزستان در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول افزود:فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ فوتبال ایران درنظر دارد بارایزنی های بین المللی این رویداد را در تقویم فیفا قراردهد تا یاد و خاطره شهدای این روز در دنیا ماندگار شود.

‌۲۳ بهمن ۱۳۶۵ غم انگیزترین و خونبارترین حادثه در تاریخ فوتبال جهان در منطقه چوار ایلام رقم خورد و هواپیماهای رژیم ‌بعثی  عراق زمین فوتبالی را در دقیقه ۵۵ مسابقه  دو تیم منتخب چوار و منتخب جوانان ایلام بمباران کردند و در این فاجعه ‌تاریخ ورزش دنیا ۹ بازیکن، یک داور و ۵ تماشاگر شهید شدند  و ده ها نفر از تماشاگران نیز مجروح شدند.‌

کد N1829953