آفتاب

اقدامات نجفی شجاعانه و قابل دفاع است/ جوسازی‌ها نشان می‌دهد علیه رانت عمل کرده‌ایم

اقدامات نجفی شجاعانه و قابل دفاع است/ جوسازی‌ها نشان می‌دهد علیه رانت عمل کرده‌ایم

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران شایعاتی مبنی بر عبور از شهردار را سازماندهی شده دانست و تاکید کرد: شهردار تهران به عنوان یک فرد اصلاح‌طلب اقدامات موثر و قابل دفاعی انجام داده و شورا او را حمایت می‌کند.

به گزارش ایلنا، زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، گفت: اداره امور کلان شهر تهران نیازبه خانه‌‌تکانی اساسی دارد و این مهم با استقرار مدیریت کارآمد و حرفه‌ای شهری اعم از شهرداری و شورای شهرتهران آغاز شده است.

وی افزود: شورای پنجم شفاف‌سازی و مبارزه با رانت نهادینه‌ای که در شهرداری تهران وجود دارد و در مدیریت شهری گذشته توسعه یافته را رویکرد خود قرار داده و با این رویکرد، طبیعی است با اقداماتی که شورای شهر در راستای مبارزه با این رویه‌ها انجام داده و با رویکرد راهبردی شهردار تهران به عنوان فردی که نماینده تفکر مبارزه با رانت است، مخالفت‌ها و مقاومت‌هایی صورت گیرد و واکنش‌هایی از سوی کسانی که منافع‌شان به خطر افتاده و طی سال‌ها با کدر بودن موضوعات شهری به منافعی دست پیدا کرده اند، صورت گیرد.

رییس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: افرادی که در عدم شفافیت توانستند به جایگاهی برسند و با روی کار آمدن مدیریت جدید شهر تهران و شورای شهر پنجم، دچار محدودیت شدیدی شده‌‌اند، یقینا تلاش می‌کنند اقدامات موثر و مثبت این جریان را کمرنگ جلوه دهند و شایعه ناکارآمدی شهردار تهران را بهانه‌ای برای اختلاف میان شورا و شهرداری و یاس مردم بیان کنند.

صدراعظم نوری افزود: همه این جوسازی‌ها نشان می‌دهد اقداماتی که شهردار تهران با حمایت شورای شهر انجام داده اقدامات موثری بوده است و در راستای اهداف شورا که مبارزه با رانت گسترده، شفاف‌‌سازی، اجتناب از شهرفروشی و جلوگیری از هر اقدامی که به جای منافع عمومی به منافع فردی و گروهی بیانجامد، عمل کرده است.  

وی ارائه خدمات بهتر، بیشتر و با کیفیت توسط شهرداری و شورای شهر را راه مبارزه با این جریان سازماندهی شده دانست و اظهار داشت: برخی افراد وابسته به این باند هر زمانی با بهانه‌‌ای موضوعی را مطرح می‌کنند و شایعاتی را می‌سازند تا مدیریت شهری را منفعل و سرگرم امور فرعی کنند اما به لطف خدا و همراهی مردم اقدامات موثر و راهبردی شورای شهر و شهرداری به صورت هماهنگ ادامه پیدا خواهد کرد.

این عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شورای اسلامی شهر تهران در دوره پنجم یک شورای همگرا و هماهنگ است، تصریح کرد: در این دوره اختلاف نظر و اختلاف سلیقه دیده می‌شود، اما با نگاه راهبردیِ اعضا که تامین منافع ملی و رعایت حقوق شهروندان مبنای تصمیم‌سازی‌هاست، در عمل هماهنگی وجود دارد و چشم‌انداز برنامه‌ها و اقدامات بسیار روشن و امیدبخش پیش رو دارد. 

صدراعظم نوری اضافه کرد: شهردار تهران منتخب شورا است، بنابراین به عنوان یک مدیر راهبردی که تجارب فراوانی دارد، شجاعانه و در عین حال مدبرانه رفتار می‌کند و تاکنون اقدامات موثر و قابل دفاعی داشته است. در نتیجه شورای شهر از عملکرد شهردار تهران حمایت می‌کند.  

وی با تاکید بر اینکه مدیریت شهری جدید تمام تلاش خود را برای شفاف‌سازی و مبارزه با رانت گسترده در راستای اقدامات موثر برای مردم تهران و حل معضلات شهر تهران انجام خواهد داد، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری جدید با رفتار حرفه‌‌‌ای زمینه شایسته‌‌سالاری رافراهم کرده است و شهرداری به عنوان یک سازمان حرفه‌ای با بهره‌‌مندی از دانش و تجربه مدیریت شهری در جهت حکمرانی خوب که الزامات آن شفاف‌‌سازی، مشارکت مردم، قانون‌‌گرایی، مبارزه با رانت و فساد و تحقق شایسته‌سالاری است به پیش می‌رود.  

رییس کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران یادآور شد: با لطف خدا و حمایت مردم در راستای ارایه خدماتی که شهر را زنده و پویا کند و مردم را راضی و شاداب نگاه دارد از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

کد N1825703

وبگردی