آفتاب

در اغتشاش تویسرکان چند نفر کشته شدند؟ | روایت های متناقض از کشته های اعتراضات تویسرکان

در اغتشاش تویسرکان چند نفر کشته شدند؟ | روایت های متناقض از کشته های اعتراضات تویسرکان

اغتشاش تویسرکان | در حالی که در گزارش صدا و سیما و برخی رسانه های خارجی تعداد کشته شدگان اغتشاش دیروز تویسرکان 6 نفر اعلام شده بود، یک مقام مسئول در این شهر کشته شدن 6 نفر در اغتشاش تویسرکان را به شدت تکذیب کرد. بر اساس گزارش صدا و سیما تا کنون 13 نفر در تجمعات اعتراضی اخیر کشته شده اند.

بیشتر ببینید: اغتشاشات دورود +فیلم .

بیشتر بخوانید: 2 کشته در اعتراضات ایذه .
بیشتر بخوانید: آشوب در ایلام .
بیشتر بخوانید: تلگرام دیگر وصل نمی شود .

یک مقام مسئول در تویسرکان خبر کشته شدن شش نفر در تجمعات روز گذشته این شهر را تکذیب کرد.
یک مقام مسئول در شهرستان تویسرکان اعلام کرد: وضعیت شهر تویسرکان عادی است و امروز هیچ گزارشی از اغتشاش و ناآرامی در این شهر منتشر نشده است.
وی در پاسخ به سوالی درباره ادعای بعضی رسانه‌های خارجی مبنی بر کشته شدن شش نفر در ناآرامی‌های یکشنبه شب این شهر گفت: این خبر به شدت تکذیب می‌شود و به زودی بعد از جمع‌بندی اتفاقات رخ داده، جزئیات دقیقی از اتفاقات توسط مقامات استانداری به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

صدا و سیما درباره تلفات تجمعات اعتراضی چه گفت؟


در این گزارش تعداد کشته‌های درود در اعتراضات یکشنبه شب را دو نفر اعلام می‌کند. با این توضیح که دو نفر دیگر نیز در اعتراضات شنبه شب در همین شهر با گلوله کشته شده بودند.
خبرگزاری صدا و سیما گزارشی درباره اعتراضات خیابانی اخیر در برخی از شهرهای ایران تهیه کرده است. در این فیلم تصاویری از تخریب اموال آتش نشانی در دورود، حمله به خودروهای مردم در تویسرکان و آتش زدن چند بانک‌ در شاهین شهر اصفهان نشان داده می‌شود.
در گزارش تهیه شده توسط "صدا و سیما" تعداد کشته‌های دورود در اعتراضات یکشنبه شب دو نفر اعلام می‌شود. با این توضیح که دو نفر دیگر نیز در اعتراضات شنبه شب در همین شهر با گلوله کشته شده بودند.
آن گونه که در فیلم تهیه شده در خبرگزاری صدا و سیما اعلام می‌شود در تیراندازی مشکوک در تویسرکان 6 نفر کشته شده اند.
در ادامه به حوادث شاهین شهر اصفهان نیز پرداخته می‌شود. به روایت این فیلم، در حوادث شب گذشته شاهین شهر سه نفر کشته شدند.  با استناد به این فیلم در حوادث چند روز اخیر برخی از شهرهای ایران تا حالا سیزده نفر کشته شده‌اند.

گزارش تسنیم از اغتشاشات تویسرکان و نهاوند


عصر یکشنبه (10 دی) حدود ساعت 17 جمعیتی حدود 200 نفر که توسط 20 نفر از افراد تحریک می‌شدند، در سطح خیابان‌های شهر نهاوند حضور پیدا کردند. نیروهای انتظامی سعی در آرام کردن فضا داشتند و از این افراد خواستند تا مطالبات خود را در فضایی آرام مطرح کنند که متاسفانه برخی افراد از درون جمعیت شروع به سردادن فریاد و شعارهای ساختارشکنانه کردند و پس از آن نیز با پرتاب چوب و سنگ شروع به تخریب اماکن و اموال عمومی کردند.
این افراد به سمت خودروهای مردم حمله‌ور شدند و با حمله به فردی موتورسوار ضمن صدمه‌زدن به راکب موتور‌سیکلت وی را به آتش کشیدند. این تجمع غیر‌قانونی در ساعت 21 با تلاش نیروهای انتظامی، بسیج و همکاری مردم پایان یافت.
اغتشاش‌گران عصر روز گذشته در شهرستان تویسرکان نیز با حضور در میدان امام خمینی(ره) با ایجاد ایجاد رعب و وحشت در بین مردم ضمن حمله‌ور‌شدن به سمت مردم، به اموال عمومی در سطح خیابان‌ها آسیب فراوان زدند‌.
کد N1810235

وبگردی