جلسه سردار سلیمانی با بارزانی پیش از درگیری در کردستان

کرکوک, جنگ کرکوک, درگیری کرکوک, کردستان عراق, سردار سلیمانی, سردار سلیمانی کردستان, سردار سلیمانی بارزانی, اخبار کرکوک, اخبار جنگ کرکوک,

با افزاش درگیری میان نیروهای اقلیم کردستان عراق و نیروهای دولت مرکزی این کشور، تلاش برای میانجیگری و کاهش تنش ها شدت گرفته است. در همین راستا گفته می شود سردار سلیمانی در سفر اخیر خود به کردستان عراق با فواد معصوم رئیس جمهور عراق و مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان گفتگو کرده است...

بیشتر بخوانید: آخرین اخبار جنگ کرکوک .
بیتر بخوانید: عکس: جنگ در کرکوک .
بیشتر بخوانید: فیلم: درگیری کرکوک .

با اوج‌گیری تنش میان کردستان عراق با دولت مرکزی این کشور بر سر منطقه نفت‌خیز کرکوک، تلاش ها برای تنش زدایی شدت گرفته است.
به گزارش روزنامه «الحیات»، فؤاد معصوم، رئیس جمهور عراق، دیروز پس از یک جلسه "طولانی" میان دو حزب اصلی اقلیم در سلیمانیه، با خود پیشنهادهایی برای حل بحران به بغداد برد. روزنامه «الحیات» به نقل منابعی که در این جلسه حضور داشته‌اند نوشت: "سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، در بخشی از این جلسه شرکت کرد و در حاشیه این جلسه، دیداری طولانی با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان داشت."
دیروز دو حزب اصلی کردستان عراق، برای بررسی وقایع اخیر جلسه ای در سلیمانیه برگزار کردند و برای نخستین با بدون اینکه به همه‌پرسی اشاره کنند، طی بیانیه‌ای خواستار گفت‌وگو "زیر سقف قانون اساسی و تحت نظارت بین المللی شدند."
این روزنامه به نقل از یک مقام کُرد، ادعا کرد که هدف سفر سلیمانی به اقلیم کردستان، انجام گفت‌وگو درباره بحران بین این اقلیم و دولت مرکزی است.
با اوج‌گیری تنش در کرکوک، دولت عراق گفته جلب نیروهای «پ.ک.ک» به کرکوک را "اعلام جنگ" به شمار می آورد.
در همین رابطه، حشمت الله فلاحت پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: درگیری‌های کرکوک به میانجی‌گری ایران نیاز دارد.
کد N1779813