زومبا چیست و چرا ممنوع شده؟/ رقص زومبا یا ورزش زومبا؟

زومبا, زومبا چیست, چرا زومبا ممنوع شد, زومبا ممنوع است, ورزش زومبا, عکس زومبا, رقص زومبا, زومبا در ایران, عکس زومبا در ایران, رقص, ورزش بانوان,

زومبا در ایران ممنوع شده است! این خبر برای عده ای مهم است؛ اما خیلی ها هم می پرسند زومبا چیست؟ یا چرا زومبا ممنوع شده است؟ درباره این رشته که حرف می زنیم، باید بگوییم رقص زومبا یا ورزش زومبا؟

زومبا در ایران ممنوع شده است! این خبر برای عده ای مهم است؛ اما خیلی ها هم می پرسند زومبا چیست؟ یا چرا زومبا ممنوع شده است؟ درباره این رشته که حرف می زنیم، باید بگوییم رقص زومبا یا ورزش زومبا؟ 

تماشاگران امروز نوشت: زومبا نوعی حرکات منظم و برنامه ورزشی که تقریبا 27 سال پیش پایه آن بنیان گذاشته شد.تقریبا تاریخ مشخصی برای اینکه زومبا از چه سالی به صورت رسمی وارد ایران شد وجود ندارد اما آنهایی که متخصص هستند می گویند ورود آن به صورت فراگیر به بالاتر از 10 سال نمی رسد.
البته حالا دیگر اینها اهمیتی ندارد.چرا که زومبا به رسما در ایران ممنوع شده است و هیچ باشگاه یا موسسه ای اجازه ندارد این رشته ورزشی غربی را در ایران به مرحله اجرا در بیاورد.رشته ای که تلفیقی از رقص با ورزش است و بنا به دلایلی که مجدآرا رییس ورزش های همگانی می گوید دیگر اجازه فعالیت در ایران را نخواهد داشت.
خود رقص است و در ایران ممنوع
مجد آرا رییس فدراسیون ورزش های همگانی در پاسخ به این سوال که چرا زومبا در ایران ممنوع شد می گوید:«ابلاغی که ما کردیم مربوط به امسال نیست.تقریبا از دوسال پیش استارت این کار زده شد و از همان موقع هم زومبا در ایران ممنوع شد.قبلا هم عرض کردم فعالیت‌هایی مانند زومبا، اجرای حرکات موزون و رقص به هر شکل و عنوان، فاقد وجاهت قانونی است و از این رو تصمیم به منع اجرای این ورزش‌ها گرفته شده است.
نمی شود فقط بانوان این ورزش را انجام بدهند؟
زومبا فعالیتی ورزشی است که تمامی اندام‌ها و عضله‌های بدن را با حرکات گوناگون تمرین می‌دهد و به گونه‌ای درگیر می‌کند؛ به ویژه عضلات پا، بازوها، شکم و کمر. لاغری و تناسب اندام، سوزاندن کالری و چربی، انعطاف‌پذیری بدن، به دست آوردن حس شادی و آرامش و همچنین بهبود عملکرد قلب از جمله فوایدی است که توصیه‌‌کنندگان این نرمش به آن همواره اشاره می‌کنند.از مجد آرا سوال کردیم که نمی شود شرایطی فراهم شود که تحت یک سری چارچوب های خاص این رشته فقط برای بانوان فعالیت داشته باشد که او گفت:«هرگز.چارچوب هایی که ما در ایران اسلامی داریم مشخص است.من از شما یک سوال می کنم.آیا در ایران به صورت رسمی کلاس رقص داریم؟کلاس رقصی که مجوز داشته باشد؟ زومبا همان رقص است و در این چند ساله همه باشگاه هایی که فعالیت می کردند غیر رسمی بوده است.»
باشگاه ها در رشته زومبا فعالیت نکنند،مشاهد شود برخورد می شود
مجد آرا با بیان اینکه زومبا غیر قانونی و مغایر با شئونات اسلامی است ادامه داد:«هیچ باشگاهی در ایران مجوز ندارد که زومبا را به مرحله اجرا  در بیاورد.ما تحت چارچوب های مشخصی حرکت می کنیم و شک نداشته باشید اگر باشگاهی مغایر قانون رفتار کند حتما با آنها برخورد می شود.در حال حاضر هم تمام فعالیت هایی که در این زمینه انجام می شود غیر قانونی بوده است.اگر نه در باشگاه هایی که زیر نظر ما هستند و مجوزهای لازم را دارند هرگز زومبا انجام نخواهد شد.» 
کد N1715136