آغاز داوری مقدماتی جشنواره مروجان کتاب‌خوانی

کتاب و اندیشه,سومین جشنواره‌‌ی تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی

داوری مرحله‌ی مقدماتی سومین جشنواره‌‌ی تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی آغاز شد.

به گزارش ایلنا، محسن حاج زین‌العابدینی از آغاز داوری مرحله‌ی مقدماتی جشنواره‌ی مروجان کتاب‌خوانی خبر داد.

او گفت: آثار رسیده به دبیرخانه‌ی جشنواره  از تنوع زیادی  برخوردار است و استقبال در این دوره  نسبت به دوره‌ی قبل خیلی بیش‌تر بوده است. در این مرحله بر اساس مولفه‌های اعلام شد، آثار بررسی خواهد شد و پس از آن آثار واجد شرایط به مرحله‌ی نهایی داوری راه پیدا خواهند کرد.

وی همچنیندرباره‌ی آمار تفکیکی رسیده به جشنواره تصریح کرد: پانزده طرح و ایده‌ از افراد فعال در حوزه ترویج کتاب‌خوانی، از سوی معلمان مدرسه و استادان دانشگاه نیز  چهل و یک طرح به دبیرخانه رسیده است. بیش‌ترین استقبال از این جشنواره از سوی کتاب‌دارها بوده است و یک صد و سی و یک طرح از  کتاب‌دارها دست ما رسیده است. بیست و پنج طرح هم از کتاب‌فروشی‌ها به دبیرخانه ارسال شده است. از سویی مهد‌کودک‌ها نیز حضور خوبی در این رقابت داشتند و سی و سه طرح به دبیرخانه ارسال کردند.

 او خاطر‌نشان کرد: واحدهای صنفی، بخش خصوصی و مراکز خدمات عمومی   هم پنجاه و چهار طرح به دبیرخانه ارسال کردند و  همچنین مروجان الکترونیکی و دنیای مجازی هم  هفده طرح و ایده در حوزه‌ی کتاب‌خوانی به دبیرخانه فرستادند. همچنین گروه‌ها و نهادهای غیردولتی، گروه‌ها و افراد فارسی‌زبان در خارج از کشور  ، گروه‌ها و افراد خارجی فعال مروج کتاب در ایران، کشورهای فارسی ‌زبان یا دارای جمعیت‌های بزرگ فارسی ‌زبان (افغانستان، تاجیکستان، هندوستان و ...)، هم با ارسال یک تا چند طرح نیز از دیگر گروه‌های شرکت کننده در  ترویج کتاب‌خوانی هستند.

وی متذکر شد: امامان جمعه و جماعت نیز با یک صد طرح در این جشنواره شرکت کردند.

کد N1538026