بزرگداشت هنرمند ایرانی در جشنواره عکاسی ایتالیا

موسیقی و هنرهای تجسمی,جشنواره عکاسی

فستیوال بین‌المللی عکس «سیه‌نا» در کشور ایتالیا برای مجید سعیدی - عکاس ایرانی - و «ملیسا فارلو» از همکاران قدیمی نشنال جئوگرافی مراسم بزرگداشت برگزار و در آن، از این دو عکاس تقدیر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری «آرت سی» مجموعه آثار سعیدی که پیش از این، جوایزی را از فستیوال‌های بین‌المللی کسب کرده بود، در جشنواره بین‌المللی عکاسی «سیه‌نا» در کشور ایتالیا نیز مورد تجلیل قرار گرفت.

سعیدی پیش از این برای یکی از مجموعه آثارش، جایزه مستر فوتوژورنالیسم ایتالیا را گرفته بود.

در زمان حضور سعیدی در محل برگزاری فستیوال «سیه‌نا» این عکاس ایرانی درباره «عکاسی مستند» سخنرانی و ورک‌شاپ دو روزه‌ای را همراه «فرانچسکو تیتو» برای عکاسان ایتالیایی برگزار کرد.

هیئت داوران جوایز عکاسی «سیه‌نا» جایزه اصلی این رویداد هنری را به «گِرگوری لکور» عکاس فرانسوی برای مجموعه عکس «فرار ساردین» داد که در جریان فرار ماهی‌های ساردین از دست شکارچیان هنگام مهاجرت در سواحل جنوبی آفریقا ثبت شده است.

همچنین بین نفرات تقدیرشده در این فستوال، نام دو عکاس ایرانی، یعنی صادق سوری در بخش «مجموعه عکس» و میلاد صفا در بخش «منوکروم» نیز به‌چشم می‌خورد. البته جوایز اصلی را در این بخش‌ها، عکاسانی از نروژ و فرانسه کسب کردند.

کد N1537250