آفتاب

مرادخانی خبر استعفایش را تکذیب کرد

مرادخانی خبر استعفایش را تکذیب کرد

معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص شایعاتی که مبنی بر تقدیم استعفایش به صالحی امیری پخش شده، گفت: چنین موضوعی واقعیت ندارد و چنین مسائلی را معلوم نیست با چه هدفی مطرح می‌کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ علی مرادخانی در حاشیه نشست مدیران تئاتر غرب آسیا در تهران در جمع خبرنگاران گفت: آقای صالحی امیری از دوستان خیلی خوب من است و تعاملاتی با ایشان داشته‌ام و در زمینه مباحث مختلف هنری با او دیدار کرده و صحبت‌هایی داشتیم که بتوانیم کارهایی را باهم پیش ببریم.

مرادخانی تاکید کرد: معاونت هنری حوزه سیاسی نیست که چنین مطالب و موضع‌گیری‌هایی در آن مطرح می‌شود. ما قرار است در حوزه فرهنگ کار کنیم و تفاوتی نمی‌کند این کار چه طور و چگونه اتفاق بیفتد. من چه زمانی که در این مجموعه نبودم و چه حالا؛ همیشه در حوزه فرهنگ کار کردم اما اینکه بخواهیم از هیچ چیز و مسائلی که اصلا نیستند؛ مسئله درست کنیم و بگوییم مثلا مرادخانی استفعا کرده است؛ درست نیست پس اصلا طرح این مساله یک کار انحرافی است.

مرادخانی با اشاره به برگزاری نشست مدیران تئاتر غرب آسیا در تهران گفت: ما این کار را با دعوت از مدیران آسیایی شروع کردیم و معتقدیم گفت‌وگویی که هنرمندان می‌توانند با مخاطبان خود به صورت رودر رو از طریق تئاتر انجام دهند؛ ابعاد مختلفی دارد و ما می‌خواهیم با برگزاری یک نشست بین‌المللی به این موضوع سرعت بدهیم.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: برای شروع این کار از کشورهای غرب آسیا آغاز کردیم چون با آنها دیدگاه‌های مشترکی داریم و در مجموع از یک بافت سیاسی و اجتماعی تقریبا مشترک برخورداریم و به دلیل همزیستی و بنیادهای تاریخی مشترک‌مان درکی کم و بیش متقابل در این مساله داریم.

مرادخانی ادامه داد: با باز شدن باب گفت‌وگو با کشورهای غرب آسیا در زمینه تئاتر می‌توانیم ورزیده‌تر شویم و در سال‌های آینده در زمینه‌های مختلف تعامل مان را بیشتر کنیم البته ما از کشورهای روسیه و گرجستان هم دعوت کرده بودیم اما موفق به حضور در این همایش نشدند.

مرادخانی با تاکید بر اینکه تئاتر کلا وارد دنیای جدیدی از گفت‌وگو شود، گفت: باید نگاه ویژه‌ای به مسائل پژوهشی در حوزه تئاتر به وجود بیاید و تئاتر جایگاه خود را در اقتصاد دنیا پیدا کند.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در رابطه با سرنوشت ارسال آثار نقاشی موزه هنرهای معاصر به نمایشگاه رم آن را منوط به مجوزهای دولتی خواند و گفت: تاکنون رسم بر این بوده که چنین اتفاقاتی با اجازه وزیر می‌افتد.

مرادخانی ادامه داد: همین تابلوها تاکنون چندین سفر به کشورهای مختلف داشته‌اند این بار چون وسعت نمایشگاه زیاد است و 30 اثر ایرانی و 30 اثر جهانی قرار است به نمایشگاه رم فرستاده شوند چنین حساسیت‌هایی ایجاد شده است.

او ادامه داد: از طرف دیگر در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی هم انواع حرف‌ها را مطرح کرده و حساسیت‌ها را بالا برده‌اند.

مرادخانی خاطرنشان کرد: ما همه نهادهای نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور ، دیوان محاسبات ، مجلس شورای اسلامی و تمام مجموعه دفاتر حقوقی را پیگیر این جریان قرار داده‌ایم و این نهادها همگی ناظر بر موضوع هستند اما ارسال آثار به نمایشگاه رم منوط به این است که یک جمع بندی اتفاق بیفتد.

وی یادآور شد: متاسفانه ما با مساله تغییر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و خلأ حضور وزیر مواجه هستیم که کمی کارها را به تعویق انداخته است. امیدواریم به زودی تکلیف کار مشخص شود اما فعلا هیچ اتفاق اجرایی نیفتاده است و کارها به صورت اداری پیگیری می‌شود.

مرادخانی همچنین با اشاره به بعضی از صحبت‌هایی که پیرامون این نمایشگاه مطرح می‌شود مبنی بر اینکه این آثار به رم می‌روند و برایشان اتفاقی می افتد گفت: وقتی ما با کشورهایی دوست هستیم و می‌خواهیم همکاری کنیم نباید چنین اتهاماتی بزنیم زیرا این اتهامات در قاموس دیپلماسی و مناسبات بین المللی درست نیست باید این موارد را از موضع واقعی و عاقلانه بررسی کنیم.

 

کد N1536867

وبگردی