پایان نمایشگاه کتاب بلگراد/ کشورهای آلمانی زبان مهمان دوره بعد

فرهنگی

شصت و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد به کار خود پایان داد. در دوره بعد این نمایشگاه، کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس میهمان ویژه نمایشگاه هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، مراسم اختتامیه این نمایشگاه روز گذشته با حضور مجید فهیم‌پور سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان، اکسل ویلهلم دیتمان سفیر آلمان در صربستان و زوران ابراموویچ رئیس نمایشگاه کتاب بلگراد برگزار شد.

در این مراسم دفتر نمایشگاه بلگراد از تهران به فرانکفورت تحویل شد. سال آینده کشورهای آلمانی زبان اتریش، سوئیس و آلمان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب بلگراد هستند.

در این مراسم فهیم پور، سفیر ایران در صربستان گفت: موجب خرسندی است که جمهوری اسلامی ایران مهمان ویژه این دوره ازنمایشگاه بود که یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی منطقه محسوب می‌شود.

وی در ادامه از کشور ایران به عنوان مهد تمدن بشری یاد کرد که درطول بیش از ۳ هزار سال گذشته تاریخ ساز و تمدن آفرین بوده است و همچنین همزمانی این رویداد مهم فرهنگی با پایان ماموریت ۳ سال و نیم موفقیت آمیز خود را در کشور دوست صربستان، لطفی از سوی خداوند مهربان دانست.

فهیم پور برگزاری نمایشگاه صربستان و حضور ایران در این دوره از نمایشگاه را فرصتی مناسب دانست تا مردم فرهنگ دوست صربستان و سایر کشورها با عظمت و شکوه فرهنگ، تمدن، ادبیات و هنرکشور ایران آشنا شوند. استقبال با شکوه بازدیدکنندگان از غرفه ایران نشان دهنده اشتیاق آنان به تاریخ و تمدن فرهنگ ایران بود.

وی در آخر از کلیه دستگاه‌ها، مقامات و نهادهای جمهوری صربستان و به ویژه از وزیر فرهنگ و اطلاع رسانی، شهردار بلگراد در فراهم آوردن برگزاری با شکوه غرفه ایران تشکر کرد.

در این مراسم به نمایندگی از نمایشگاه کتاب تهران لوح یادبودی به نماینده نمایشگاه بلگراد تحویل شد. در شصت و یکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد که روز گذشته به کار خود پایان داد، ایران به عنوان کشور میهمان ویژه شرکت کرده بود.

کد N1536813