صالحی امیری: صحبت از تهدیدها و آفندهای پیش رو به معنای ترسیدن نیست

ایلنا: همایش پدافند غیرعامل با رویکرد فرهنگی صبح امروز (شنبه 8 آبانماه) با حضور سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر دست‌اندرکاران حوزه پدافند غیرعامل در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ سیدعباس صالحی معاون فرهنگی و سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه ضمن تاکید بر نیاز کشورمان به توجه به مساله پدافند غیرعامل گفت: بحث پدافند غیرعامل در کشور ما شاید در یک دهه اخیر به صورت جدی پیگیری شده باشد در حالی که به سبب تهدیدات مختلف طبیعی و انسانی بیش از سایر کشورها نیاز به گسترش مفاهیم این مضمون داریم. جدا از تهدیدات طبیعی که گونه‌های مختلف آن را تجربه کرده و تجربه می‌کنیم تهدیدات انسانی متعددی را نیز از سر گذرانده یا در معرض آن هستیم.

صالحی افزود: از آنجایی که انقلاب و آرمان‌های ما به اعتبار شعار استقلال و پیام ضد سلطه پا گرفته است و همچنین از آنجایی که به عنوان کشوری الهام بخش برای سایر کشورهای منطقه به جهان اسلام شناخته می‌شویم در طول تاریخ و چند دهه اخیر مدام در معرض تهدیدات فرهنگی نیز قرار داشته‌ایم. در ثانی شرایط فعلی خاورمیانه که این روزها بسیار غمبار شده است لزوم توجه به بحث پدافند غیرعامل در همه حوزه‌ها از جمله حوزه فرهنگی را بیشتر کرده است.

سرپرست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس با اشاره به اینکه توجه به پدافند غیرعامل و تهدیدها به معنای ترسیدن نیست، گفت: صحبت کردن از تهدیدها و آفندهای پیش رو به هیچ وجه به معنای ترسیدن نیست بلکه از نیاز به آماده بودن صحبت می‌کند. پدافند غیرعامل یعنی باید توانایی‌هایمان را ارتقا بدهیم تا در تمامی حوزه‌های سایبری، زیرساختی هسته‌ای، اقتصادی و فرهنگی بتوانیم واکنش لازم را داشته باشیم. در همین چارچوب توجه به تهدیدات فرهنگی کم اهمیت‌تر از تهدیداتی که سایر حوزه‌ها با آن روبرو هستند نیست و نیاز داریم حتما برنامه‌ریزی درستی برای مقاوم سازی حوزه فرهنگ در کشور داشته باشیم.

ادامه دارد...

 

کد N1534704