آغاز مرحله داوری اعطای بورس پژوهشی «آینه‌دار»/ معرفی هیات انتخاب اولین دوره

موسیقی و هنرهای تجسمی,موسیقی نواحی

مرحله انتخاب آثار ۱۸ پژوهشگر ایرانی و غیرایرانی متقاضی اولین دوره از اعطای بورس پژوهشی فستیوال موسیقی نواحی «آینه‌دار» از روز نوزدهم آبان ماه در محل دبیرخانه این رویداد موسیقایی پژوهشی آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، مرحله انتخاب آثار ۱۸ پژوهشگر ایرانی و غیرایرانی متقاضی اولین دوره از اعطای بورس پژوهشی فستیوال موسیقی نواحی «آینه‌دار» از روز چهارشنبه نوزدهم آبان ماه در محل دبیرخانه این رویداد موسیقایی پژوهشی آغاز می‌شود. این در حالی است که مریم قرسو دبیر علمی و علی مغازه‌ای دبیرهنری فستیوال موسیقی نواحی آینه‌دار و آمنه یوسف‌زاده، هومان اسعدی، ساسان فاطمی و بابک خضرایی اعضای هیات انتخاب اولین دوره از اعطای بورس پژوهشی فستیوال موسیقی نواحی «آینه دار» را تشکیل می‌دهند.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته پژوهشگرانی که پروپوزال‌ و تقاضای خود را در سامانه فستیوال آینه‌دار ثبت کرده‌اند، در جلسه‌ دفاع از طرح ارایه شده از اهمیت موضوع، چگونگی انجام کار و روش پژوهش خود با داوران بورس‌های پژوهشی صحبت می‌کنند. ضمن اینکه پس از بررسی و ارزیابی طرح‌های رسیده، بر اساس توانایی نگارشی و اجرایی ارایه دهندگان طرح‌ها، مجموعاً به هفت نفر از این پژوهشگران، بورس پژوهشی اعطا می‌شود.

مراحل پژوهشی و نگارشی پژوهش‌های نهایی، پس از اعلام نظر کار‌شناسان و پس از معرفی برگزیدگان توسط دبیران فستیوال آینه‌دار، با اعطای هزینه‌ پژوهش، زیر نظر دبیرخانه‌ آینه‌دار و مشاوره و راهنمایی کامل مریم قرسو دبیر علمی فستیوال آغاز و انجام می‌شود.

ایجاد حرکتی نوین در امر گسترش پژوهش و شناخت و مطالعه‌ موسیقی ایران و اقوام ایرانی از جمله اهداف مهم طرح اعطای بورس پژوهشی فستیوال موسیقی نواحی آینه‌دار است.

کد N1534593