تصویر کیارستمی روی پوستر جشنواره فیلم کوتاه تهران

سینما,عباس کیارستمی

دبیر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران علت استفاده از تصویر زنده‌یاد عباس کیارستمی فیلمساز بزرگ سینمای ایران و جهان بر روی پوستر این جشنواره را بیان کرد.

به گزارش ایلنا، پوستر سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران براساس طرحی از فرید فرخنده کیش، عکس ساسان توکلی فارسانی و اجرای فریبا شفیعی طراحی شده است.

فرید فرخنده کیش، دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران درباره علت استفاده از تصویر عباس کیارستمی بر روی پوس‌تر این دوره از جشنواره گفت: سال گذشته مجموعه‌ای از آثار شاگردان کیارستمی به عنوان یکی از بخش‌های جنبی جشنواره سی و دوم به نمایش در آمد و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار بود در جشنواره سی وسوم بزرگداشت و مرور آثار کوتاه عباس کیارستمی برگزار شود که متاسفانه درگذشت ناگهانی این هنرمند بزرگ، جشنواره فیلم کوتاه و علاقه مندان به سینمای کیارستمی را از این افتخار محروم کرد.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران افزود: پیش از درگذشت کیارستمی قرار بود از یکی از تصاویر فیلم‌های ایشان به عنوان پوس‌تر جشنواره سی و سوم استفاده کنیم و بر همین اساس با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تصویر فیلم «نان و کوچه» را انتخاب کردیم. اما پس از درگذشت این فیلمساز شهیر ترجیح دادیم به جای استفاده از تصویر این فیلم، از عکس خود ایشان به عنوان قدردانی و پاسداشت از این هنرمند فقید استفاده کنیم.

فرخنده کیش ادامه داد: ساسان توکلی فارسانی مجموعه‌ای از عکس‌های عباس کیارستمی در اختیار داشت که با همفکری خود او یکی از بهترین عکس‌ها برای استفاده روی پوستر جشنواره انتخاب شد و فریبا شفیعی نیز آن را طراحی کرد.

فرخنده کیش درباره همخوانی برنامه‌های جشنواره سی و سوم فیلم کوتاه تهران با پوس‌تر این جشنواره گفت: به پاس یک عمر تلاش موثر عباس کیارستمی در سینما و بخصوص کارنامه درخشان او در حوزه فیلم کوتاه و تجربی، نشان ویژه کیارستمی از این دوره به جوایز جشنواره فیلم کوتاه تهران اضافه شده است. این نشان به افراد شاخص و تاثیرگذار سینما به ویژه سینمای کوتاه اهدا می‌شود. همچنین یکی از شب‌های جشنواره سی و سوم به نام «شب کیارستمی» نامگذاری شده است که در این بخش آثار کوتاه او با حضور علاقه مندان و شاگردانش به نمایش در می‌آید.

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ۱۸ تا ۲۴ آبان به دبیر فرید فرخنده کیش برگزار می‌شود.

کد N1534560