مدیر انجمن موسیقی استان اردبیل:

کار زیاد داریم اما پول نداریم/ مشکلات را به اداره ارشاد گفته‌ایم

فرهنگی

مدیر انجمن موسیقی استان اردبیل با اشاره به مشکلاتی که به دلیل نبود بودجه در مسیر فعالیت‌های موسیقایی انجمن پیش آمده از کم‌توجهی سیاستگذاران به این مساله انتقاد کرد.

موسی رجبی اصل مدیر انجمن موسیقی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت های پیش‌رو در این مجموعه توضیح داد: متاسفانه وضعیت بودجه و اعتبارات فرهنگی هنری در استان اردبیل شرایط خوبی ندارد و ما دیگر توان برگزاری رویدادهای مهم و تاثیرگذار موسیقایی را نداریم. ما تصمیم داشتیم در سال جاری جشنواره استانی را برگزار کنیم اما به دلیل کمبود یا بهتر بگویم نبود بودجه به برنامه ریزی برای برپایی آن نشدیم. از سوی دیگر درصدد برگزاری رویدادها و برنامه هایی در ماه محرم و صفر بودیم که این موضوع هم به دلیل نداشتن پول لغو و به برنامه‌های روی کاغذ منحصر شد.

وی اضافه کرد: چندی پیش در استان اردبیل جشنواره آموزشگاه های موسیقی را برپا کردیم که این جشنواره به دلیل محتوایی که برای آن در نظر گرفته بودیم با استقبال خانواده ها و هنرمندان فعال استان روبه رو شد. ما در همین رابطه کنسرت سنتورنوازی را با حضور گروهی از هنرمندان تهرانی با هدف اجرای شیوه نوازندگی استاد اردوان کامکار برگزار کردیم که دیگر ادامه پیدا نکرد. از سوی دیگر درصدد برگزاری کارگاه های آموزشی موسیقی اصیل ایرانی و آذربایجانی بودیم که دیگر به دلیل کمبود اعتبار نمی توانیم این برنامه ها را اجرا کنیم. نکته قابل ذکر اینکه در بسیاری از این موارد هزینه شخصی برخی از دوستان موجبات برگزاری تعدادی از برنامه ها را فراهم کرد.

مدیر انجمن موسیقی استان اردبیل توضیح داد: من بیش از ربع قرن است که به سهم خودم تلاش داشتم در انجمن موسیقی اردبیل فعالیت هایی را انجام دهم اما این 2 سال اخیر از همه دورانی که در عرصه موسیقی فعالیت می کردم بدتر بود. من واقعا نمی توانم با جیب خالی برای برگزاری برنامه یا جشنواره ای اقدام کنم. وقتی پولی در کار نیست و کسی هم به این موضوع توجه نمی کند من چه کاری می توانم بکنم؟ البته دوستان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل هر زمان که به این شرایط دچار می شویم به ما قول هایی می دهند اما تا زمانی که بدهی های گذشته تسویه نشود نمی‌توان کاری کرد.

رجبی اصل در پایان با اشاره به شرایط نامساعد مالی انجمن های موسیقی استان ها گفت: فعلا باید منتظر باشیم که گشایشی به وجود آید و بتوانیم به آن کارهایی که در حوزه موسیقی مدنظر داریم، برسیم. من و بسیاری از هنرمندان فعال موسیقی اردبیل با تمام دوستی ها و فراز و نشیب ها، فعالیت های زیادی انجام داده ایم که گرچه ما را پیر کرده ولی دلسرد نشده ایم اما دیگر نمی توان به صورت خودجوش کاری را انجام داد وگرنه تا دلتان بخواهد برنامه برای اجرای موسیقی و برگزاری رویدادهای موسیقایی وجود دارد.

انجمن موسیقی اردبیل از جمله مجموعه های فرهنگی هنری انتصاباتی استان اردبیل است که موسی رجبی اصل، بخشعلی مفهومی، لطیف کاظمی و ودود موذن اعضای هیات مدیره آن را تشکیل می دهند.

کد N1534468