«آذر» با نیکی کریمی و حمیدرضا آذرنگ کلید خورد

سینما,نیکی کریمی,حمیدرضا آذرنگ,فیلم سینمایی آذر

فیلم سینمایی «آذر» به کارگردانی محمد حمزه‌ای و تهیه‌کنندگی نیکی کریمی امروز 7 آبان‌ماه در تهران کلید خورد.

به گزارش ایلنا، «آذر» اولین فیلم بلند سینمایی محمد حمزه‌ای است که فیلمنامه آن توسط احسان بیگلری با همکاری پریسا هاشم‌پور به نگارش در آمده است.

تهیه‌کنندگی این فیلم بر عهده نیکی کریمی کارگردان و بازیگر سینمای ایران است. کریمی که ساخت سه اثر را در کارنامه خود در مقام کارگردانی دارد، پیش از این تهیه‌کنندگی«شیف شب» را برعهده داشته است.

نیکی کریمی و حمیدرضا آذرنگ بازیگران اصلی «آذر» هستند که برای اولین بار قرار است در یک فیلم سینمایی مقابل یکدیگر به ایفای نقش بپردازند. البته با توجه به ویژگی‌های شخصیت اصلی فیلم «آذر» باید منتظر ورود یک کاراکتر زن جدید در سینمای ایران باشیم.

محمد حمزه‌ای کارگردان «آذر» تاکنون در بیش از 30 فیلم و سریال تلویزیون به عنوان دستیار کارگردان و برنامه‌ریز حضور داشته است. وی همچنین ساخت چندین فیلم کوتاه و بلند ویدئویی را در کارنامه خود دارد که برای این آثار جوایز مختلفی از جشنواره‌ بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، جشنواره فیلم رشد، فستیوال یاس و جشنواره کودک و نوجوان دریافت کرده است.

احسان بیگلری و پریسا هاشم‌پور که نویسندگی فیلمنامه «آذر» را برعهده داشتند، پیش از این فیلمنامه «برادرم خسرو» را به نگارش در آوردند که سال گذشته در جشنواره فیلم فجر مورد توجه منتقدان و مخاطبان سینما قرار گرفت.

تاکنون آذرنگ و نیکی کریمی مقابل دوربین پیمان شادمانفر مدیر فیلمبرداری این پروژه رفته‌اند و به‌زودی بازیگران دیگر معرفی می‌شوند.

عوامل تولید این فیلم عبارتند از:

کارگردان: محمد حمزه ای

فیلمنامه احسان بیگلری با همکاری پریسا هاشم پور

مجری طرح: مازیار میری

مدیر فیلمبرداری: پیمان شادمانفر

صدابردار: پرویز آبنار

طراح لباس: غزاله معتمد

طراح صحنه: مهدی موسوی

طراح گریم: افروز بوجاریا

مدیر تولید: محمد یمینی

دستیار و برنامه‌ریز: روزبه سجادی حسینی

منشی صحنه: شهره فهیمی

عکاس: سحاب زری‌باف

مدیر تدارکات: امیر یمینی

مشاور رسانه‌ای: بیتا موسوی

فیلمبردار پشت‌صحنه: ریحانه طراوتی

مسئول فضای مجازی: آریان امیرخان

جانشین تهیه‌کننده: سعید پاکستانی

تهیه کننده: نیکی کریمی

کد N1534102