بین انتشارات الهدی و اتحادیه ناشران صربستان،؛

اولین تفاهمنامه فرهنگی بین ایران و صربستان امضا شد

فرهنگی

انتشارات الهدی و اتحادیه ناشران صربستان، اولین تفاهم نامه فرهنگی نشر بین دو کشور را امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران، در حاشیه حضور ایران به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب بلگراد، این تفاهم نامه دوجانبه با حضور محسن سلیمانی، رایزن فرهنگی کشورمان در صربستان، حمید دهدشتی، معاون انتشارات و تولید فنی موسسه الهدی، داود محمدی معاون بازرگانی گروه انتشاراتی الهدی و خانم انا اوپاچی رییس اتحادیه ناشران صربستان و دیان پاپیچ رییس انتشارات لاگونا و نماینده اتحادیه ناشران در غرفه اژانس ادبی نوروز به امضا رسید.

در این ملاقات طرفین ضمن معرفی گزیده ای از فعالیت های موسسات خود بر علاقه مندی بر همکاری های دوجانبه بین دو کشور تاکید کردند.

طبق این تفاهم نامه درخصوص همکاری و تبادل اطلاعات بین ناشران دوکشور با رعایت ضوابط حقوق بین المللی کتاب و همچنین تقویت همکاری های دو جانبه برای تبادل اثار صربی و فارسی و نیز خلق اثار مشترک از دیگر موارد توافق شده است. به همین منظور بروشور های گروه انتشاراتی الهدی به زبان انگلیسی جهت انتخاب کتاب در اختیار طرف صربی قرار گرفت.

طرف صرب پس از اطلاع از فعالیتهای گروه انتشاراتی الهدی که نمایندگی ۲۵ ناشر بزرگ ایران را بر عهده دارد و تمجید از این فعالیتها، در خصوص انجام همکاری های مشترک بسیار ابراز تمایل کردند.

طبق توافقات صورت گرفته در این دیدار، به زودی کتاب های صربی نیز معرفی می شود تا همکاری های طرفین برای انتخاب کتاب مورد نظر آغاز شود.

کد N1533931