معرفی آثار برتر مسابقات ملی صنعت چاپ ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد

کتاب و اندیشه,نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد,شصت و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد

آثار بر‌تر دوره‌های پانزدهم و شانزدهم مسابقات ملی صنعت چاپ ایران برگزار شده در سال‌های ۹۴ و ۹۵ در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد معرفی شد.

به گزارش ایلنا، مهم‌ترین رسالت مسابقات صنعت چاپ کشور شناسایی و معرفی برترین‎های هر حوزه در زمینه‌های فنی فرآیند تولید محصولات چاپی کشور است تا با این انگیزه بستر رقابتی سالم و روبه رشد برای متولیان این حوزه ایجاد شود. گام بعدی استفاده مفید از ماحصل این جشنواره معرفی آثار بر‌تر در رویداد‌ها و نمایشگاه‌های داخلی و خارجی است. در این راستا دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، اقدام به معرفی آثار بر‌تر دوره‌های پانزدهم و شانزدهم مسابقات ملی صنعت چاپ ایران برگزار شده در سال‌های ۹۴ و ۹۵ در نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلگراد کرده است.

نمونه‌های ارائه شده در این نمایشگاه با محوریت کارهای کیفی در حوزه نشر و کتاب‌های نفیس بوده که با استقبال مراجعان به غرفه ایران در نمایشگاه از منظر مقایسه کیفی محصولات حوزه نشر ایران با دیگر محصولات چاپی ارائه شده در نمایشگاه بود که به‌نظر مخاطب عام مراجعه‌کننده به قسمت صنعت چاپ ایرن کیفیت کارهای تولید شده در ایران فرا‌تر از تصور و دیگر محصولات موجود در نمایشگاه بلگراد بوده است.

از شاخص‌ترین آثار معرفی شده در این نمایشگاه می‌توان به قرآن بایسنغری، منتخب قرآن‌های نفیس آستان قدس رضوی، کتاب از «طهران تا تهران»، گزیده آثار استاد محمود فرشچیان، کتاب «مشق عشق»، مجموعه کتاب مجموعه خصوصی حامد رسول اُف، کتاب «در حریم»، کتاب «آشپزی سنتی پانیذ»، نشریات «اساتایل» و «نودید»، کتاب «شکوه یاس» و کتاب «کارنامه» اشاره کرد.

نکته حائز اهمیت این بوده که کارهای معرفی شده نشان از بازار فروش کتاب‌های نفیس و باکیفیت معرفی آثار هنری ایران و کتاب‌های نفیس و باکیفیت معرفی غذاهای ایران بوده که بار‌ها از سوی مراجعان مورد درخواست خرید قرار گرفته است.

در این دوره از نمایشگاه کریم جعفری به نمایندگی از تیم برگزاری و داوری مسابقات صنعت چاپ در نمایشگاه حضور داشته‌اند.

کد N1533246