مروری بر یک اتفاق

اکران نکردن فیلم‌ کمدی درمحرم/قاعده‌ای که سینماگران رعایت می‌کنند

فرهنگی

قانونی برای اکران نشدن فیلم های کمدی در محرم وجود ندارد اما سینماگران غالبا این قاعده را رعایت کرده و شورای صنفی نمایش و ارشاد نیز توصیه دارند که رعایت شئونات این ماه در انتخاب فیلم ها بشود.

به گزارش خبرنگار مهر، این روزها فیلم سینمایی «آس و پاس» که فضایی کمدی و موزیکال دارد به کارگردانی آرش معیریان در سینماهای کشور در حال اکران است که هم فضای فیلم که متناسب با ماه محرم نیست هم کیفیت اثر مورد انتقاد منتقدان قرار گرفته است.

حال با توجه به اینکه پخش کنندگان سینمایی غالبا فیلم های کمدی و شاد را در ماه های محرم و صفر اکران نمی کنند این سوال پیش می آید چطور امسال نمایش یک فیلم کمدی و موزیکال در ماه محرم محقق شده است.

البته بر اساس قانون منعی برای اکران فیلم های کمدی در ماه های محرم و صفر به استثنای روزهایی که سینماها به دلیل تاسوعا و عاشورا تعطیل هستند، وجود ندارد اما معمولا به شرکت پخش کننده و تهیه کننده توصیه می شود که به ویژه در ماه محرم فیلم های متناسب با شان این ایام اکران کنند و این قاعده ای است که توسط سینماگران رعایت می شود.

فیلم سینمایی «آس و پاس» به کارگردانی آرش معیریان پیش از این قرار بود قبل از فیلم سینمایی «رفقای خوب» به کارگردانی مجیدقاری زاده در سینماهای کشور اکران شود که این فیلم جایگزین «آس و پاس» شد و اکران فیلم آرش معیریان به تعویق افتاد.

کد N1533127