پایکوبی روی خاک ایران در جزایر مصنوعی دبی

فرهنگی

مجموعه مستند «رقص روی سیم خاردار» با موضوع ابعاد خطرناک قاچاق خاک ایران به دبی برای ساخت جزایر مصنوعی، پنجشنبه ۶ آبان از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه مستند «رقص روی سیم خاردار» این هفته با موضوع ابعاد مختلف و آسیب زای قاچاق خاک ایران به دبی برای ساخت جزایر مصنوعی از شبکه افق پخش می شود.

میهن پرستی ایرانی مجموعه ای از عواطف انسان هایی است که هویت تاریخی و فرهنگی خود را طی قرون و اعصار، بر دوش خود حمل کرده اند و از گزند و آسیب مصون داشته اند؛ اسطوره، عرفان و در ادامه دین هم به یاری این میهن پرستی آمده و ایرانیان همواره به این مساله توجه ویژه ای داشته اند.

یکی از مهمترین مولفه ها در بحث اتحاد، عامل ملیت است که بر اساس آن تمام ایرانیان این احساس مشترک را درک کرده اند که ایرانی هستند و همگی به یک تمدن دیرینه تعلق دارند و برای صیانت از این هویت، هشت سال جوانان این سرزمین، با خون خود از ذره ذره خاک پاک کشور پاسداری کردند تا هم هویت ملی مان حفظ شود و هم انقلاب اسلامی پابرجا بماند.

منافع ملی مفهوم وسیعی است که تنها به معنا حفظ تمامیت ارضی نیست بلکه در حوزه های دیگری همچون انرژی، توسعه اقتصادی، حفظ و افزایش قدرت و اعتبار بین المللی و دفاع از اتباع در خارج از مرزها نیز معنا می یابد.

چشم طمع بیگانگان در حال تحمیل پدیده های نوینی است که امنیت ملی ما را نشانه رفته اند و از آن جمله می توان به فروش خاک مرغوب و حاصلخیز ایران به کشور دبی اشاره کرد که به انواع قانونی و قاچاق صورت می گیرد و در آنجا برای ساخت جزایر مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.

در این قسمت از مستند «رقص روی سیم خاردار» به کارگردانی بهروز دورانی به این مساله و ابعاد خطرناک انتقال خاک ایران به دبی پرداخته می شود.

این فیلم برای پخش از شبکه افق در روز پنجشنبه ۶ آبان ساعت های ۱۹:۰۰ و ۲۳:۰۰ در نظر گرفته شده و تکرار آن هم ساعت های ۹:۳۰ و ۱۵:۰۰ روی آنتن می رود.

کد N1533066