«شکسپیر عشق ۲۰۰۱» به بلاروس می‌رود

تئاتر,عباس اقسامی,شکسپیر عشق ۲۰۰۱,فستیوال بین المللی تئا‌تر بلاروس

نمایش «شکسپیر عشق ۲۰۰۱» نوشته میلاد اکبر‌نژاد و کارگردانی عباس اقسامی به بخش اصلی فستیوال بین المللی تئا‌تر بلاروس راه یافت.

به گزارش ایلنا، عباس اقسامی با اعلام این خبر افزود: فستیوال بین المللی تئا‌تر بلاروس از سوم تا دهم آذرماه امسال در دو بخش دانشگاهی و حرفه‌ای برگزار می‌شود و در این دوره میزبان ۲۶ نمایش از کشورهای مختلف است که شکسپیر عشق ۲۰۰۱ نیز به عنوان نماینده ایران در این رویداد تئاتری و در بخش حرفه‌ای حضور پیدا می‌کند. که البته با توجه به لزوم تامین هزینه‌های ترانسفر توسط گروه در صورتی که رایزنی‌های صورت گرفته با برخی متولیان فرهنگی کشور مثبت و هزینه مربوطه تامین شود، گروه قادر به حضور در این فستیوال خواهد بود.

وی تصریح کرد: شکسپیر عشق ۲۰۰۱ سال گذشته نیز در فستیوال بین المللی تئا‌تر اسپانیا حضور داشته اما متاسفانه تاکنون شرایط برای اجرای عمومی این اثر در داخل کشور فراهم نشده است.

به گفته اقسامی، نمایش مذکور یک نمایش کمدی موزیکال و اثری پارودیک بر اساس رومیو و ژولیت شکسپیر است و افشین زارعی، سلمان خطی، علی تقی‌زاده، سامان خلیلیان، حسین جمالی، مهدی حاجیان وآرام خلخالی به عنوان بازیگران و سحر ابراهیمی مهر در مقام دستیار کارگردان و برنامه ریز در این نمایش ۵۰ دقیقه‌ای حضور دارند.

این گروه اجرایی در سال ۹۳ نیز با نمایش تردید نکن هوراشیو در فستیوال بین‌المللی تئا‌تر پرتغال حضور داشته و پیش از این نیز در جشنواره‌های بین‌المللی تئا‌تر در کشورهای هند، مالزی، فرانسه، ارمنستان و لهستان شرکت کرده‌اند.

کد N1531014