نمایشگاه لباس عاشورایی تمدید شد

فرهنگی

نخستین نمایشگاه لباس عاشورایی تا پنجم آبان ماه تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری نخستین نمایشگاه لباس عاشورایی، روز هفتم نمایشگاه در حالی سپری شد که با استقبال هنرمندان، طراحان و سایربازدیدکنندگان مواجه بود.

نمایشگاه لباس عاشورایی، برای نخستین بار در طبقه دوم تالار وحدت برگزار شده و زمان آن تا روز چهارشنبه مورخ ۵ آبان ماه تمدید شد.

تمدید زمان نمایشگاه با توجه به درخواست بازدیدکنندگان و بنا بر تصمیم ستاد برگزاری نخستین نمایشگاه لباس عاشورایی انجام شده است.

اولین نمایشگاه لباس عاشورایی با هدف تعظیم شعائر و احیاء فرهنگ غنی اسلامی، بررسی نقش لباس و کاربرد آن در ایام محرم  وشیوه های انتقال فرهنگ عاشورا و ترغیب و تشویق طراحان برای ارائه ایده ها و طرح های لباس مذهبی، عزاداری و عاشورایی در محل تالار وحدت تهران برگزار  شده است.

در این نمایشگاه آثاری با مضمون لباس سوگ عاشورایی اقوام، سربندها و سرپوش ها لباس های کاربردی عزاداری، تکنیک ها و روش های مورد استفاده در لباس عاشورایی به نمایش درآمده است.

این نمایشگاه که به همت کارگروه ساماندهی مد و لباس و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها، اتحادیه پوشاک تهران و هنرمندان طراح از تاریخ دوشنبه ۲۶ مهر تا پنجم آبان سال جاری در محل طبقه دوم تالار برگزار می شود، دارای بخش های نمایشگاهی، نشست های علمی و فرهنگی، تقدیر از پیشکسوتان و همچنین بخش مسابقه و انتخاب آثار است.

کد N1530091