حجت الاسلام ناصری پور خبر داد؛

تدوام طرح پیک کتاب با توجه به سالمندان، معلولان و جانبازان

فرهنگی

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری از برگزاری طرح «پیک کتاب» ویژه ارائه خدمات کتابخانه‌ای به سالمندان، معلولان و جانبازان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام حسن ناصری پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری درباره طرح «پیک کتاب» گفت: همه کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری با رویکرد «خانواده پایدار» در حال انجام این طرح هستند، اما ما کتابخانه امام خمینی (ره) در منطقه ۱۳ را به عنوان مرکز تماس داریم که افراد به آنجا زنگ می‌زنند و سراغ کتاب مد نظرشان را می‌گیرند. آنجا نیروهای کتابخانه محل کتاب را پیدا می‌کنند و بعد از هماهنگی با پیک بادپا، برای ارسال به منزل فرد درخواست دهنده اقدام می‌شود. بعد از خواندن کتاب نیز نیروهای ما به منزل فرد مراجعه می‌کنند و کتاب را به کتابخانه بر می‌گردانند. 

وی افزود: اولویت اول ما سالمندان، معلولان و جانبازان است و می‌خواهیم به این افراد خدمات کتابخانه‌ای ارائه کنیم. تکریم سالمند و معلول برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد، چرا که معتقدیم در این حوزه کار کمتری صورت گرفته است. رفت و آمد در سطح شهر برای سالمندان و معلولان سختی‌های زیادی دارد و با این کار می‌توانیم کتاب را در منزل به آنها امانت بدهیم. 

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: طرح پیک کتاب همزمان با هفته سالمند آغاز شد و پس از اطلاع‌رسانی در کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری، درخواست‌های زیادی از طرف شهروندان دریافت کرده‌ایم. به‌ویژه سالمندانی که دارای کارت منزلت هستند و به آنها اطلاع داده شده که می‌توانند در این خدمت استفاده کنند. 

ناصری پور ادامه داد: با اشاره به تکمیل کتاب‌های کتابخانه‌ها با توجه به درخواست شهروندان گفت: کار دیگری که می‌خواهیم انجام دهیم این است که درخواست‌هایی که شهروندان می‌دهند و در کتابخانه ما موجود نیست، تهیه کنیم تا کتابخانه‌هایمان کامل‌تر شود و بتوانیم خدمات بهتری ارائه کنیم.

پیک کتاب یکی از خدمات جدید سازمان فرهنگی هنری است که به اعضای برگزیده کتابخانه‌ها ارائه می‌شود. در این طرح، متقاضیان، کتاب های مورد نظر را سفارش داده و در منزل تحویل می گیرند.

کد N1529285