آفتاب

داستانی از مهدی رجبی در فهرست برگزیدگان کتابخانه مونیخ آمد

داستانی از مهدی رجبی در فهرست برگزیدگان کتابخانه مونیخ آمد

کتاب «ساندویچ ساز مودم اسبی باف» نوشته مهدی رجبی، در فهرست کتاب های برگزیده کتابخانه مونیخ آلمان، سال ۲۰۱۶ قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، کتابخانه مونیخ آلمان هر ساله کتاب‌های برگزیده کودک و نوجوان سراسر جهان را در فهرستی به عنوان کلاغ سفید منتشر می کند. سال گذشته رمان «کنسرو غول» از همین نویسنده افتخار حضور در این فهرست را پیدا کرده بود.

«ساندویچ‌ساز مودم اسبی‌باف»، داستانی از مهدی رجبی درباره مهربانی و همدلی و آرزوهای کوکانه است. داستان، ماجرای پسری را تعریف می‌کند با یک آرزوی ساده و در عین حال دور از دسترس. همچنین از دختری می‌گوید با خواسته‌ها و آرزوهای نه چندان دور. در این کتاب نویسنده از سگی گفته که تنهاست و دلش می‌خواهد صاحبی داشه باشد.

در داستان «ساندویچ‌ساز مودم اسبی‌باف»، پسر و دختر و سگ بی صاحب و مارمولکی که دم ندارد، همگی دنبال دستگاهی هستند که آرزوهاشان را برآورده کند؛ جستجویشان آغاز می شود تا عاقبت ناامید و خسته دانشمندی را پیدا می کنند که مدعی می شود یک دستگاه ساندویچ ساز مودم اسبی باف صاحب یاب دم دربیار ساخته است .

کودکان با خواندن  «ساندویچ‌ساز مودم اسبی‌باف»، درک می‌کنند که  آرزوهای ما چندان دور از دسترس نیستند اگر آدم‌ها قدری مهربان و همدل و هم‌درد باشند.

«ساندویچ‌ساز مودم اسبی‌باف»، نوشته مهدی رجبی را نشر افق برای کودکان ۶ تا ۹ سال منتشر و در بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران ارائه کرده است.

کد N1529105

وبگردی