رضا صافی در گفتگو با مهر:

«۵ نفر» آماده نمایش می‌شود/ این مجموعه نیاز به باکس مناسبتی ندارد

فرهنگی

کارگردان مجموعه مستند «۵ نفر» بیان کرد که این اثر هم اکنون در مرحله تدوین قرار دارد و تا پایان آبان ماه آماده نمایش می شود.

رضا صافی کارگردان مجموعه مستند «۵ نفر» درباره روند تولید این مستند به خبرنگار مهر گفت: کار تصویربرداری بخش های مختلف مستند، بازسازی و داستانی به پایان رسیده و این روزها این مجموعه در حال تدوین است. از آنجا که کیفیت در امر تصویر و نمایش برایمان اهمیت دارد قصد داریم برای گفتارمتن هم از یک گوینده حرفه ای استفاده کنیم.

وی افزود: مجموعه مستند «۵ نفر» نگاه جدیدی به زندگی شهدا دارد و قرار است چهره واقعی و ملموس این افراد را به تصویر بکشد. البته به دنبال قدیس نشان دادن و بعد آسمانی را پررنگ کردن نیستیم چراکه اگر این ها امروز قدیس به شمار می روند یک روز آدم های معمولی بودند که در لحظه درست بهترین انتخاب را کردند و به این درجه رسیدند.

این کارگردان بیان کرد: این پروژه مستند تا پایان آبان ماه آماده نمایش می شود و این روزها با گروه تلویزیونی شاهد در حال رایزنی هستیم تا با فراهم کردن شرایط نمایش، کار را روی آنتن یکی از شبکه های سراسری ببریم. اگرچه سوژه ما به دوران دفاع مقدس مربوط است اما به نظر من لزومی ندارد در یک مناسبت خاصی حتما این مجموعه پخش شود.

وی در پایان عنوان کرد: به طور کل خیلی با نگاه مناسبتی موافق نیستم و فکر می کنم راجع به موضوعات مهم در ژانرهای مختلف باید طی سال کار کرد.

«۵ نفر» یک مجموعه مستند است که هر قسمت زندگی یک رزمنده را روایت می کند و علی رغم تفکیک هر بخش همه اینها با هم نقاط مشترکی دارند که در یک قسمت بیان شده و قسمت بعد گره گشایی می شود. این مجموعه گوشه‌ ای از رشادت‌ های رزمندگان استان بوشهر را در عملیات فتح‌ المبین به‌ تصویر می‌ کشد که در یک بازه‌ زمانی ۴۵ دقیقه ‌ای و در محلی کوچکتر از یک استادیوم ورزشی به شهادت می‌ رسند.

عوامل تولید مستند «۵ نفر» عبارتند از نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: سیدرضا صافی، مشاور طرح و تحقیق و دستیار کارگردان: محراب مهدی‌زاده، مدیر تصویربرداری و صدابردار: عباس آقاخانی، مسئول روابط عمومی: سودابه زیارتی، موسیقی: مهدی امانی، تدوین و جلوه‌های ویژۀ دیجیتال: میثم دره‌شوری، عکاس و فیلمبردار پشت صحنه: اردشیر تُرک‌زاده، مشاور نظامی صحنه‌های جنگی: عباس نیِّــری، ناظر تولید: سیدمحسن موسوی، مجری طرح: شرکت سینمائی آوین فیلم، تهیه شده در: اداره کل بنیاد شهید استان بوشهر و با حمایت مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه امام صادق (ع).

کد N1528890