جایزه جشنواره فیلم شهری استامبول برای «ترازو»

سینما,ترازو

انیمیشن ایرانی «ترازو» به کارگردانی امین رهبر در جشنواره معماری و فیلم شهری استانبول موفق به دریافت جایزه شد.

 به گزارش ایلنا، انیمیشن کوتاه «ترازو» در پنجاهمین حضوردر فستیوال‌های داخلی و بین‌المللی خود توانست جایزه دوم دهمین دوره جشنواره فیلم و معماری استانبول را کسب کند.

جشنواره معماری و فیلم شهری استانبول توسط صنف معماران ترکیه هر ساله و همزمان با روز جهانی معماری و با هدف حمایت از فیلم‌هایی با محتوای معماری و شهرسازی در اولین دوشنبه ماه اکتبر برگزار می‌شود.

در جشنواره امسال ۸۸۳ فیلم از ۸۴ کشور به دبیرخانه رسیدند که از این تعداد ۱۹۴ فیلم در بخش نمایش‌های اول پذیرفته و ۴۶ فیلم به بخش نهایی راه یافتند. این جشنواره در دو بخش مستند و انیمیشن برگزار شد.

فیلم دو دقیقه و ۱۵ ثانیه‌ای «ترازو» به کارگردانی و تدوین امین رهبر و تهیه‌کنندگی رامین رهبر با تکنیک دو بعدی، تا به حال موفق به دریافت چندین جایزه بین‌المللی درعرصه فیلمسازی شده است. ازجمله دریافت جایزه اول بخش محیط زیست فیلم کوتاه مونیخ در آلمان (https: //www. filmschoolfest-munich. de/en/festival/profil-۱/highlights/highlights-۲۰۱۴/preise-۲۰۱۴/)،

جایزه از فستیوال ادیزون ایتالیا (http: //۴cento. it/edizione-۲۰۱۴/finalisti-edizione-۲۰۱۴/)، جایزه اول جشنواره کورتو لووره ایتالیا (http: //www. cortolovere. it/۲۰۱۴/۰۵/vincitori-edizione-۲۰۱۳/) که در این جشنواره و در جلسه نقد و بررسی اثر، برونو بوتزتو (Bruno Bozzetto) رییس افتخاری این جشنواره و یکی از بزرگ‌ترین و مطرح‌ترین کارگردان‌های انیمیشن دنیا به تحسین انیمیشن «ترازو» و کارگردانی آن پرداخت و گفت: این فیلم به زیبایی و با ریتم بسیار خوب توانسته انتقال سنت به مدرنیته را به نمایش بگذارد. من در این فیلم سبک و استایل فیلم سازی خودم را دیدم و خوشحالم که در ایران طرفداران زیادی دارم. (http: //bergamo. corriere. it/bergamo/notizie/cultura-e-spettacoli/۱۳_settembre_۳۰/film-scale-corto-lovere-iran-cambia-bozzetto-morante-۲۲۲۳۳۷۰۵۵۹۶۲۱. shtml؟ refresh_ce-cp)

امین رهبر پیش از این فیلم‌های داستانی «همین اطراف»، «داستان دو خط» و «سفیر» را ساخته که آن‌ها نیز موفق به دریافت جوایزی از جشنواره‌های مختلف شده‌اند.

کد N1527967