۱۰ انیمیشن با مضامین انقلابی و دینی در حال ساخت است

سینما,فیلم ناسور

مراسم اکران افتتاحیه انیمیشن سینمایی «ناسور» در تالار ایوان شمس با حضور هنرمندان و مدیران سینمایی برگزار شد و ایل‌بیگی از تولید ۱۰ انیمیشن با موضوعات مختلف خبر داد.

به گزارش ایلنا، حبیب ایل‌بیگی (معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی) با گرامیداشت ایام عزاداری امام حسین (ع) عنوان کرد: خوشحال هستیم که سینمای پرافتخار جمهوری اسلامی ایران در عرصه انیمیشن هم روز‌ها و سال‌های خوبی را پشت سر می‌گذراند و بعد از ساختن فیلم‌های داستانی که در این سال‌ها موفقیت‌های زیادی را داشته‌اند، حالا برای انیمیشن‌های سینمایی برنامه‌ افتتاحیه داریم.

او در ادامه با اشاره به اینکه سازمان سینمایی اهتمام زیادی را برای حمایت از آثار انیمیشن دارد، ادامه داد: در سازمان سینمایی تلاش داشته‌ایم بستری را فراهم کنیم تا امکان حمایت از کسانی‌که در این حوزه فعالیت می‌کنند را داشته باشیم، حمایت از اینکه آن‌ها کار کنند و همچنین شرایطی برای اکران آثار خود داشته باشند.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با یادآوری اینکه سال گذشته انیمیشن «شاهزاده روم» در سینماهای کشور اکران شد و مورد حمایت سازمان سینمایی بود و اکران موفقی هم داشت، اضافه کرد: خوشحالیم که این مسیر ویژه برای تولید فیلم‌های سینمای و انیمیشن به وجود آمده و حالا باخبر هستیم که ۱۰ انیمیشن با مضامین انقلابی، دینی، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی مراحل مختلف تولید را پشت سر می‌گذارند که آن‌ها را در سال‌های بعد و جشنواره‌های پیش رو خواهیم دید.

ایل‌بیگی که در مراسم افتتاحیه انیمشن عاشورایی «ناسور» صحبت می‌کرد، ضمن تبریک به محمدحسین قاسمی و برادران دالوند که در تهیه و ساخت این اثر دست داشته‌اند، گفت: امیدواریم در روزهایی که عطر حسینی در فضای کشور وجود دارد، این فیلم هم مورد قبول مردم قرار بگیرد.

او با اشاره به جایزه بهترین انیمیشن که «ناسور» در جشنواره «غدیر» نجف بدست آورده بود، بیان کرد: من شاهد حضور و موفقیت این انیمیشن در جشنواره «غدیر» نجف بودم و می‌توانم بگویم که سینمای ایران در جریان فیلم‌های عاشورایی آثار خوبی را تولید کرده و توانسته پرچم‌دار آثار مذهبی در کشورهای تشیع باشد.

در پایان ایل‌بیگی برای این انیمیشن سینمایی اکران موفقی را آرزو و بیان کرد: امیدواریم در دوره اکران این اثر نهاد‌ها و وزرات‌خانه‌ها نسبت به معرفی درست فیلم برای علاقمندان و مخاطبان اصلی کمک کنند و شاهد معرفی درست این اثر عاشورایی از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی باشیم تا مردم هم به شکل درستی از اکران فیلم باخبر شوند.

در این مراسم پوس‌تر انیمیشن عاشورایی «ناسور» توسط مدیران و هنرمندان حاضر در برنامه امضا شد. همچنین طی نمایش «ناسور» در سالن صدای گریه مخاطبان مخصوصا از نیمه فیلم به بعد که حوادث ظهر عاشورا روایت می‌شود، بسیار شنیده می‌شد.

در مراسم اکران افتتاحیه انیمیشن عاشورایی «ناسور» حبیب ایل‌بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، صادق‌حسین جابری انصاری معاون عرب و آفریقا وزارت خارجه، داود نورچه‌ای معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران، سردار الفتی مشاور ایثاگران وزارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی، غلامعلی رجایی دستیار ارشد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، محمد همدانی مدیرخانه انیمیشن سازمان فرهنگی رسانه‌ای اوج و کارگردان انیمیشن «فهرست مقدس»، سیاوش حقیقی تهیه‌کننده سینما، کیوان کثیریان عضو شورای مرکزی انجمن منتقدان حضور داشتند.

کد N1525743