آفتاب

انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به تدوین رسید

انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به تدوین رسید

تدوین انیمیشن «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر، توسط ژینوس پدرام آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ژینوس پدرام تدوین انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» به کارگردانی اشکان رهگذر را آغاز کرد.

پدرام که پیش از این تدوین فیلم‌هایی چون «عادت نمی‌کنیم» و «یحیی سکوت نکرد» را برعهده داشته است، به تازگی تدوین این انیمیشن سینمایی را که از سال ۸۹ در استودیو «هورخش» در حال تولید است آغاز کرده است.

کیرستف رضاعی هم به صورت همزمان آهنگسازی «آخرین داستان» را برعهده دارد. انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» برداشتی آزاد از داستان «ضحاک» شاهنامه است، از انتهای حکومت جمشید تا ابتدای حکومت آفریدون که دو تن از شاهان تاثیرگذار در حماسه‌های شاهنامه هستند.

«آخرین داستان» در مسیر تولید و در سال ۲۰۱۳ موفق شد به عنوان ۶ پروژه برتر در حال تولید جهان در جشنواره «انسی» در کشور فرانسه (که مهمترین رویداد انیمیشن سالانه جهان است) معرفی و پرده‌ برداری شود. همینطور این اثر در سال ۲۰۱۶ نیز به دعوت از جشنواره انسی و کن در بازار فیلم جشنواره کن فرانسه در برنامه ای با عنوان Annecy Goes To Cannes  در بین چهار اثر انیمیشن سینمایی برتر و در حال تولید جهان معرفی و بخش‌هایی از آن نمایش داده شد.

پیرامون تولید این اثر، صفحاتی دیگر از روایات وابسته به این داستان در قالب‌های دیگر همچون رمان‌های مصور برنامه‌ ریزی و در حال تولید است.

کد N1524154

وبگردی