ابراهیم اصغری در گفتگو با مهر:

«چهل مروارید» در تدوین/ درباره شهید شوشتری فیلم نمی‌سازیم

فرهنگی

ابراهیم اصغری با بیان اینکه پیگیری های حقوقی اتهامات فرزند شهید شوشتری را انجام می دهد تاکید کرد بارها در رسانه‌ها اعلام کرده که در «بهشت از جنوب شرقی» به شهید شوشتری پرداخته نمی‌شود.

ابراهیم اصغری تهیه‌کننده سینما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت تولید فیلم سینمایی «چهل مروارید» گفت: تاکنون ۸۰ درصد از تدوین این فیلم سینمایی به پایان رسیده است و ظرف چند هفته آینده به طور کامل تدوین آن تمام می شود و وارد مرحله صداگذاری و ساخت موسیقی به صورت همزمان می شویم.

وی در ادامه با اشاره به اثر دیگرش با عنوان «نیمکت» به کارگردانی فلورا سام بیان کرد: تدوین اولیه این فیلم نیز هفته آینده به پایان می رسد و سپس کارهای پایانی تدوین و صداگذاری و ساخت موسیقی را آغاز می کنیم.

اصغری درباره فیلم سینمایی «بهشت از جنوب شرقی» نیز عنوان کرد: با فراهم شدن شرایط تولید ظرف یکی۲ هفته آینده این فیلم به کارگردانی احمد کاوری را کلید می زنیم.

این تهیه کننده در ادامه با اشاره به نامه ای که چندی پیش فرزند شهید شوشتری درباره ساخت «بهشت از جنوب شرقی»  منتشر و او را متهم به کسب درآمد از طریق نام پدرش؛ نورعلی شوشتری کرده بود گفت: «بهشت از جنوب شرقی» فیلمی با موضوع سیستان و بلوچستان و اتفاقات تروریستی منطقه است که در سال ۹۵ روایت می شود و هیچ ارتباطی  به زندگی شهید شوشتری ندارد و حتی نامی از او برده نمی شود، البته باید بگویم که ما پیش از این می خواستیم فیلمی درباره زندگی آن شهید بسازیم ولی به دلیل موضع گیری های فرزند شهید شوشتری ساخت آن فیلم منتفی شد و سپس ما تصمیم به ساخت «بهشت از جنوب شرقی» گرفتیم. فرزند شهید شوشتری در آن زمان شرایطی را برای ساخت آن فیلم در نظر گرفته بود که اصلا آن شرایط به گونه ای نبود که بتوان یک فیلم حرفه ای درباره آن شهید ساخت.

وی بیان کرد: ما بارها در رسانه های مختلف اعلام کردیم که دیگر قصد ساخت آن فیلم را نداریم بنابراین نمی دانم دلیل انتشار آن نامه چه بود، البته ذکر این نکته هم لازم است که ما در حال پیگیری های حقوقی این ماجرا هستیم زیرا اتهامات ناروایی هم به من و هم به نهادهای حمایت کننده پروژه سینمایی «بهشت از جنوب شرقی» زده شده بود.

اصغری در پایان عنوان کرد: امیدوارم این موضع گیری ها باعث نشود که دوستان و همکاران من در ساخت فیلم های دفاع مقدسی و آثاری درباره شهدا دچار تردید و نگرانی شوند زیرا این امر به نفع فرهنگ ایثار و شهدا و سینمای دفاع مقدس نیست و امیدوارم فرزند شهید شوشتری موضع خود را اصلاح کند.

کد N1523643