وزیر ارشاد از ستاد انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات بازدید کرد

فرهنگی

علی جنتی قبل از ظهر امروز با حضور در دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، از روند برگزاری انتخابات الکترونیکی نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، جنتی در این بازدید یکساعته، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف ستاد انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات، روند برگزاری انتخابات را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیکی بسیار خوب و اطمینان بخش است و قبلاً در هیات نظارت بر مطبوعات به تفصیل در این باره بحث شد و بعد از دریافت نظرات کارشناسی، برگزاری به شیوه الکترونیکی انتخاب شد.

وی افزود: قرار شد سیستمی ایمن تدارک دیده شود تا انتخابات با کمال امنیت و اطمینان در صحت و سلامت برگزار شود؛ خوشبختانه با همکاری بخش آی تی، این مهم محقق شده و شاهد برگزاری انتخابات به شیوه الکترونیکی هستیم.

رییس هیات نظارت بر مطبوعات تضریح کرد: امروز شاهدیم که با توجه به گذشت کمتر از دو ساعت از آغاز انتخابات، حضور مدیران مسئول، از استان‌های مختلف کشور به‌ویژه تهران، چشمگیر است.

جنتی با اشاره به اینکه مدت زمان انتخابات ۶ ساعت طول می‌کشد، از واجدان شرایط خواست سریع‌تر در انتخابات شرکت کنند و همچنین ابراز امیدواری کرد که انتخابات امروز به حد نصاب لازم برسد و با حضور نصف بعلاوه یک واجدان شرایط نیازی به برگزاری انتخابات در مرحله دوم نباشد.

یادآوری می‌شود، شانزدهمین دوره انتخاب نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، امروز یکشنبه ۲۵ مهرماه از ساعت ۱۰ تا ۱۶ و به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع رسانه‌های کشور (e-rasaneh.ir) برگزار می‌شود که تا ظهر امروز بالغ بر ۶۰۰ مدیر مسئول در انتخابات شرکت کرده‌اند.

کد N1522996