آلبرت بیگجانی در گفتگو با مهر:

«چمدان و سگ ملوس» به مصر و اکراین سفر می‌کند

فرهنگی

نمایش «چمدان و سگ ملوس» به کارگردانی آلبرت بیگجانی برای اجرا در ۲ فستیوال به کشورهای مصر و اکراین سفر می‌کند.

بیگجانی درباره اجراهای بین‌المللی نمایش عروسکی «چمدان و سگ ملوس» که چندی پیش در چهاردهمین فستیوال بین‌المللی «هایفست» ارمنستان به صحنه رفت به خبرنگار مهر گفت: احتمال دارد سال جاری این نمایش را به مدت پنج روز در شهر ایروان کشور ارمنستان اجرا کنیم. همچنین برای اجرا در شهر پولتاوا کشور اکراین و همچنین اسکندریه کشور مصر نیز از این نمایش دعوت شده است.

وی ادامه داد: اجرای نمایش «چمدان و سگ ملوس» در کشور مصر در ماه آینده است و در اردیبهشت ماه سال ۹۶ نیز در کشور اکراین این نمایش را اجرا خواهیم کرد. این نمایش برداشتی از «بانو و سگ ملوس» چخوف است که با حضور محمدرضا مالکی، فهیمه عابدینی و آیدا کلاهی اجرا می‌شود.

بیگجانی که به عنوان عضو هیأت برگزارکننده و دبیر بخش ایران فستیوال «هایفست» ارمنستان نیز فعالیت می‌کند، درباره حضور آثار ایرانی و بازخورد مخاطبان از این آثار در چهاردهمین دوره فستیوال «هایفست» اظهار کرد: استقبال از آثار ایرانی بسیار خوب بود. پیش از این در ارمنستان تئاتر ایران را تنها از طریق تئاتر روحوضی می‌شناختند ولی حالا توقع از تئاتر ایران بسیار بالاست.

وی افزود: نمایش خیابانی «پسماند» به کارگردانی کیوان نخعی که قرار بود ورک‌شاپی ۲ ساعته نیز در فستیوال برگزار کند، با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و این نمایش ۳ ورک‌شاپ ۲ ساعته را با حضور هنرمندان کشورهای شرکت کننده برگزار کرد. نکته جالب درباره این کار این بود که بعد از برگزاری ورک‌شاپ‌ها، کاری مشترک بین سه کشور ایران، ارمنستان و قزاقستان تولید و اجرا شد.

دبیر بخش ایران فستیوال بین‌المللی «هایفست» ارمنستان درباره دعوت از آثار ایرانی برای اجرا در سایر فستیوال‌ها و کشورها گفت: نمایندگان جشنواره سن‌پترزبورگ روسیه و همچنین کمپانی شکسپیر کارهای ایرانی حاضر در فستیوال «هایفست» را دیدند و رایزنی‌هایی را برای حضور این آثار در کشورهای خود انجام داده‌اند.
 

کد N1522669