اعلام حمایت فعالان چاپ، نشر و مطبوعات کشور از علی جنتی

کتاب و اندیشه,علی جنتی,وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

در پی انتشار خبرهایی مبنی بر استعفای علی جنتی از مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ فعالان چاپ، نشر و مطبوعات کشور حمایت خود را از استمرار حضور او به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در پی انتشار خبرهایی مبنی بر استعفای علی جنتی از مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به‌رغم تکذیب این خبر ازسوی وی؛ جمعی از اعضای اتحادیه‌های ناشران، چاپخانه‌داران و شرکت‌های تعاونی مطبوعات کشور و لیتوگرافان ایران حمایت خود را از استمرار حضور او به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کردند.

غلامرضا شجاع (مدیرعامل شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران و نماینده اتحادیه‌های چاپخانه‌داران سراسر کشور) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در همین باره گفت: بنده تکلیف داشتم و حضوراً دوشنبه گذشته در دفتر کار جناب دکتر علی جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی حاضر و به نمایندگی از اتحادیه‌های چاپخانه‌داران استان‌های کشور از ادامه کار ایشان حمایت و عرض کردم امیدوارم با قوت در خدمتگذاری به کشور حضور داشته باشید و از فشارهای تندروهای جناح‌های چپ و راست دلسرد نشوید. اقدامات اخیر علی جنتی در مقام وزیر ارشاد مانند کمک و پشتیبانی به جلوگیری از افزایش تعرفه واردات کاغذ، چاپ و روزنامه درسال گذشته، تخصیص ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اهالی صنعت چاپ و بسته‌بندی کشور، نامه به وزیر اقتصاد و دارایی در حمایت از اهالی صنعت چاپ، بررسی و رسیدن به اینکه جایگاه سخت‌افزاری صنعت چاپ در وزارت ارشاد نیست، او را نسبت به دیگر عزیزان خدمت به حوزه صنعت چاپ کشور متمایز کرده است. پس حمایت ما از علی جنتی عقلانیت و خدمت دو طرفه به کشور می‌باشد.

محمود آموزگار (رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران) نیز ضمن حمایت از ادامه کار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرده است: اقداماتی ازجمله واسپاری امور به اتحادیه‌های صنفی و توجه به مشکلات کتابفروشان، محقق شدن معافیت مالیاتی کتابفروشان، همفکری و دخالت دادن اتحادیه در برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و دیگر اقدامات نیمه‌کاره‌ای که در شرف انجام می‌باشد و همین اندازه این اتفاقات مناسب در حوزه نشر کافی است که ناشران و کتابفروشان کشور از آقای دکتر علی جنتی چهره یک وزیر دوست داشتنی، دلسوز مردمی و خادم به فرهنگ و نشر کشور ساخته است. امیدواریم ایشان به کارشان در وزارت ارشاد ادامه دهند.

علی‌اکبر بهبهانی (مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی مطبوعات کشور) نیز گفته است: شرکت تعاونی مطبوعات کشور با دارا بودن حدود ۲۵۰۰ عضو از اهالی رسانه، طی نامه‌ای محکم به ریاست محترم جمهور جناب دکتر روحانی و با ارائه مستندات لازم از خدمات دکتر علی جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت نموده و خواستار ادامه کار این وزیر اعتدالی و کوشا شدند.

اتحادیه‌های چاپخانه‌داران سراسر کشور ازجمله استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، آذربایجان، قم، قزوین، مرکزی، همدان، ایلام، خراسان شمالی و البرز نیز از ادامه کار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام حمایت کرده‌اند.

کد N1521991