مستند «اعتراض وارد نیست» برنده جایزه بهترین کارگردانی جشنواره بیروت شد

سینما,مستند اعتراض وارد نیست

مستند اعتراض وارد نیست (Overruled) به کارگردانی فرناز جورابچیان و محمدرضا جورابچیان برنده جایزه بهترین کارگردانی فیلم مستند شانزدهمین دوره جشنواره بیروت شد.

 به گزارش ایلنا، جشنواره‌ فیلم بیروت از معتبر‌ترین فستیوال‌های مستقل کشورهای عرب زبان است که از پنجم تا سیزدهم اکتبر با نمایش ۷۶ فیلم‌ از کشورهای منطقهٔ خاورمیانه و جهان در شهر بیروت، پایتخت لبنان برگزار ‌شد.

این مستند توسط خواهر و برادر فرناز جورابچیان و محمدرضا جورابچیان در طی مدت ۳ سال ساخته شده و بدست بهمن کیارستمی تدوین شده است و زندگی پنج مهاجر افغان در ایران را به تصویر می‌کشد که به شکلی کاملا اتفاقی در زمین تنیس‌های شمال شهرتهران مشغول به کار می‌شوند. در حالی که سیل مهاجرت غیر قانونی به اروپا معضل کنونی عصر معاصر به شمار می‌رود، این فیلم بیننده را با بخشی مهم و اغلب نادیده گرفته شده از معضلات این مهاجران در خاورمیانه روبرو می‌کند.

کارلوس شاهین کارگران و بازیگر لبنانی ریاست کمیته داوری جشنواره را برعهده داشت، ندی دومانی مدیر شورای ارتباطات و رسانه اردن و همچنین پیر ابی صعب معاون سردبیر روزنامه الاخبار لبنان عضو هیات داوران این جشنواره بودند.

حضور کارگردانان جوان در این دوره به وضوح چشم می‌خورد و بیشتر فیلم‌ها به مسائل اجتماعی مانند مهاجرت، تروریسم و جنگ‌های داخلی پرداخته بودند.

اعتراض وارد نیست پیش‌تر منتخب جشنواره مستند هات داکس کانادا و برنده جایزه منتقدان جشنواره نِز کلکته شده است.

کد N1521571