پیام تسلیت مدیر شبکه قرآن به مناسبت ضایعه درگذشت استاد مروت

فرهنگی

استاد محمدتقی مروت پیشکسوت قرآنی کشورمان امروز چهارشنبه، ۲۱ مهرماه، مصادف با عاشورای حسینی (ع) دعوت حق را لبیک گفت و در جوار رحمت الهی آرام گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، استاد مروت سالیان درازی از عمر خود را به تربیت شاگردانی پرداخت که هر یک هم اکنون از اساتید برجسته قرآنی کشورمان محسوب می شوند و نام و یاد او را در دل علاقه مندان به ساحت قرآن کریم زنده نگه می دارند.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با انتشار پیامی فقدان این استاد و پیشکسوت قرآنی را به خانواده وی و جامعه قرآنی کشور به ویژه شاگردان ایشان تسلیت گفته و برای آن مرحوم اجر جمیل از بارگاه امن الهی و همنشینی بر سر سفره ارباب بی کفن امام حسین (ع) را مسالت دارد.

متن پیام بدین شرح است:

«بسم ‌الله‌ الرحمن ‌الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت استاد محمدتقی مروت، پیشکسوت قرآنی، مبتکر و یکی از پایه گذاران سبک نوین آموزش فنون و هنر قرائت قرآن کریم برگرفته از مکتب اصیل تلاوت، که بدون تردید در باروری نهال نوپای فنون قرائت قرآن کریم و موفقیت‌های حال حاضر این هنر اسلامی در کشور نقش مهمی داشتند، برای جامعه قرآنی دردآور بود.

اینجانب به نمایندگی از شبکه قرآن و معارف سیما این مصیبت را به قرآن‏ دوستان و همه اصحاب جامعه قرآنی به خصوص خانواده و شاگردان محترم آن مرحوم تسلیت عرض می‌کنم و برای آن استاد بزرگ از درگاه حضرت پروردگار آمرزش و رحمت و برای بازماندگان محترم او شکیبایی و تندرستی و پاداش نیکو مسالت می‌نمایم.

ان شاء الله که این استاد محترم به پاس سالیان دراز مجاهدت در راه نشر آموزه های قرآن کریم در اقصی نقاط گیتی، همزمان با روز عاشورا بر سر سفره عنایت و شفاعت امام حسین (ع) مهمان باشند.

محمدحسین محمدزاده

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما»

کد N1520237