«سجاده آتش» کربلای پنج را روایت می‌کند

فرهنگی

فیلم سینمایی «سجاده آتش» با روایتی از عملیات کربلای پنج جمعه ۲۳ مهرماه از شبکه افق به نمایش درمی‌آید.

به گزارش خبرگزاری مهر، فیلم سینمایی «سجاده آتش» از ساخته های احمد مرادپور برای پخش از شبکه افق در روز جمعه ۲۳ مهرماه در نظر گرفته شده است که روایتگر داستانی در مورد عملیات کربلای پنج است و در هنگامه این عملیات رزمندگان دو گردان «مالک» و «حبیب» با ماشین نظامی دشمن درگیر می شوند.

شرایط نابرابر این نبرد و خصوصیات خاص مهدی و عباس (فرماندهان بسیجی) حالات و اتفاقاتی، خارج از انتظارات و پیش بینی های معمول جنگ را در این فیلم نشان می دهد.

رضا ایرانمنش، علی پوریان، حبیب الله حداد، عطاءالله سلمانیان، سید جواد هاشمی، جواد شیدائیان، محسن محمدی و رضا مرادی از جمله بازیگران «سجاده آتش» هستند.

این فیلم در بخش مسابقه فیلم های بلند پنجمین دوره جشنواره دفاع مقدس، در رشته های مختلف از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر حائر رتبه نخست شد. همچنین توانست در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر و در بخش مسابقه فیلم های اول و دوم، سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول را به خود اختصاص دهد.

«سجاده آتش» جمعه ۲۳ مهرماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم ساعت های ۸:۳۰ و ۱۳:۳۰ روز بعد روی آنتن می رود.

کد N1520158