اخبار و رویدادهای سوریه در یک نگاه / چهارشنبه 27 مرداد

سیاسی

تهران – ایرنا - اجرای آتش بس در 410 منطقه، دفع حملات تروریست ها در جنوب حلب و هفت کشته در حمله موشکی تروریست ها به حلب از جمله اخبار و رویدادهای سوریه در روز چهارشنبه 27 مردادماه است.

** اجرای آتش بس در 410 منطقه سوریه
مرکز روسی هماهنگی آتش بس در سوریه در پایگاه «حمیمیم» در نزدیکی لاذقیه اعلام کرد که بعد از پیوستن دو شهرک در حومه حمص و حماه به آتش بس، شمار مناطقی که آتش بس در آن اجرایی می شود به 410 مورد رسید.

** روسیه: 150 تروریست ضد سوری در حمله بمب افکن های سوخو 34 کشته شدند
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که بمب افکن های سوخو 34 این کشور با حمله به مواضع گروه های داعش و جبهه النصره در دیرالزور، 150 تروریست ضد سوری را کشتند.

** دفع حملات تروریست ها در جنوب حلب
نیروهای ارتش و مقاومت سوریه حمله تروریست ها را در منطقه 'دانشگاه توپخانه' دفع و در این منطقه پیشروی کردند.

** هفت کشته در حمله موشکی تروریست ها به حلب
هفت شهروند سوری در حمله موشکی تروریست ها به محله صلاح الدین حلب کشته شدند.

** کارشناس روس: همگرایی تهران و مسکو در باره سوریه ثبات بخش خاورمیانه است
ویکتور لیتوفکین کارشناس روس تاکید کرد: تهران و مسکو منافع مشترک دو جانبه و منطقه ای زیادی دارند و کشورهای غربی-عربی (ضد سوری) مجبور می شوند به مواضع و رویکردهای ثبات بخش خاورمیانه ای ایران و روسیه از جمله علیه تروریسم توجه کنند.

** چین: همکاری با دولت سوریه تداوم می یابد
چین اعلام کرد که درهرشرایطی با دولت سوریه همکاری می کند وهمچنان نیروهای دولتی سوری را آموزش داده و کمک هایی را در اختیار دمشق قرار خواهد داد.

** کردهای سوریه به 200 خودروی داعشی ها اجازه فرار به سمت ترکیه را دادند
یک منبع نظامی در شهر منبج گزارش داد که گروه تروریستی – تکفیری داعش پس از شکست در شهر منبج در شمال سوریه با استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی از این شهر به سمت مرزهای ترکیه فرار می کنند.

** ادعای آمریکا در تعقیب اعضای فراری داعش از سوریه
یک مقام امریکا مدعی شد: ائتلاف تحت رهبری این کشور علیه داعش در حال ردیابی حدود یکصد تا دویست تن از شبه نظامیان عضو این گروه هستند که با استفاده از ایجاد سپرهای انسانی از یک شهر مهم سوریه گریخته اند.

** دبیرکل سازمان ملل نسبت به وقوع فاجعه انسانی در حلب هشدار داد
بان کی مون دبیرکل سازمان ملل نسبت به آنچه که وقوع یک 'فاجعه انسانی ' در شهر حلب سوریه خواند هشدار داد و مصرانه از روسیه و امریکا خواست سریعا در مورد برقراری آتش بس در این شهر و نقاط دیگر سوریه به توافق برسند.
خاورم**9364**1144
کد N1395899