آفتاب
لاریجانی در دیدار با اعضای کنگره امام سجاد(ع):

گفت و گو با غربی ها در خصوص مسائل دینی و فرهنگی خیلی موثر بوده است

گفت و گو با غربی ها در خصوص مسائل دینی و فرهنگی خیلی موثر بوده است

تهران - ایرنا - رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که گفت و گو با غربی ها در خصوص مسائل دینی و فرهنگی خیلی موثر بوده در حالی که به آن کم بها داده شده است گفت: این در حالی است که اوایل انقلاب آیت الله طباطبایی(ره) فرمودند باید با غربی ها زیاد کار شود.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، علی لاریجانی روز چهارشنبه در دیدار با اعضای کنگره امام سجاد(ع) که در مجلس صورت گرفت با بیان این که کنگره مزبور مرجع خوبی برای گفت و گوی ادیان مثل مسیحیت و اسلام حول محور ادعیه است، افزود: چنانچه امروز صحنه را که می بینید جریان های تروریستی و خشن بیشتر از جریان وهابی هستند و از شیعیان نیستند یا اهل سنتی که با معارف اهل بیت هم آشنا هستند دست به این کارها نمی زنند.
وی ادامه داد: نامی که برای این کنگره برگزیده اید نشان از خوش سلیقگی شما دارد چنانچه در ادعیه صحیفه سجادیه شخصیت انسان کامل را می توانیم از لابلای آن درک کنیم و مکتب اهل بیت(ع) را باید از حضرت سجاد(ع) بشناسیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر اینکه دو کار باید در کنار این کنگره انجام شود که خیلی موثر است، عنوان کرد: یکی اهل مسیحیت نیز دعا زیاد دارند و روابطشان نسبت به حضرت حق روابط لطیفی است البته ممکن است اعوجاج هایی داشته باشند اما از ابتدای مسیحیت جریان فکری داشتند که دعاهای لطیفی در این دین وجود دارد که معلوم است بزرگان آنها نیز دستی در حقیقت پیدا کرده بودند که معنویت هایی داشتند.
لاریجانی همچنین با اشاره به این مطلب که در حال حاضر توجهات غربی جلب شده و فهمیده اند این سرزمین حرف دیگری دارد، اظهار داشت: اگر جایی مخالف غربی ها هستیم می گوییم چپاول نکنید اما گفت و گو با ادیان خیلی مفید است و زمینه خوبی برای گفتگوها وجود دارد که اگر شما بتوانید با کمک واتیکان و سفیری که در آنجا داریم، عده ای از افراد متشخص آنها را به ایران بیاورید تا درمورد دعا صحبت شود و شما هم درباره مضامین دعا در افکار اهل بیت(ع) صحبت کنید توجه آنها جلب می شود لذا بستر خوبی برای گفت و گو است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که مسائلی که بعد معنوی دارد به کار شما می آید و نیازی به ورود به بحث های فلسفی نیست، اضافه کرد: نکته دیگر این است که در شرایط فعلی سعی دارند رفتار خشنی از مسلمانان ازسوی غرب برجسته کنند و متاسفانه داعش آبروی مسلمانان را برده است لذا ما الگوی مسلمان الهی واقعی را این می دانیم که با این سبک است و دارای روح و روانی آرام و با طمأنینه هستند.
وی افزود: از این رو برای شرایط فعلی مهم است که در مقابل رفتارهای خشن، رفتاری آرام و مطمئن از درون مکتب خودمان نشان دهیم؛ به طور کلی از بعد فرهنگی و سیاسی کار درست و سنجیده ای در این کنگره صورت می گیرد که به همت شماست.
سیام **6084 /1449
کد N1395844

وبگردی