آفتاب
در دیدار هیاتی از علمای اهل سنت قاره آفریقا؛

بروجردی: غرب به دنبال ایمن کردن رژیم صهیونیستی است/ برخی از کشورهای اسلامی منطقه در آتش رژیم صهیونیستی و غرب می دمند

بروجردی: غرب به دنبال ایمن کردن رژیم صهیونیستی است/ برخی از کشورهای اسلامی منطقه در آتش رژیم صهیونیستی و غرب می دمند

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی سیاست راهبردی آمریکا و هم پیمانان او را مشغول کردن مسلمانان به یکدیگر دانست و گفت: غرب به دنبال ایمن کردن رژیم صهیونیستی و رسیدن به منافع نامشروع خود و تضعیف مسلمانان جهت جلوگیری از احیای تمدن اسلامی است.

به گزارش ایرنا، علاءالدین بروجردی ظهر امروز- چهارشنبه- در دیدار هیاتی از علمای اهل سنت قاره آفریقا با بیان این مطلب افزود: تنها راه مبارزه با این سیاست های محکوم و موذیانه تقویت بنیه دفاعی کشورهای اسلامی و وحدت و اتحاد اسلامی است.
بروجردی در ابتدای این دیدار زندگی مسالمت آمیز مذاهب مختلف اسلامی و ادیان آسمانی در ایران را از مشخصه های اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران ذکر کرد و گفت: وحدت مذاهب اسلامی و احترام به پیروان ادیان آسمانی ویژگی بارز ایران بعد از انقلاب اسلامی است و بر همین مبنا اکنون علاوه بر مذاهب اسلامی همه ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در مجلس شورای اسلامی نماینده دارند.

* دشمنان امت اسلامی با فریاد الله اکبر مسلمانان را ذبح می کنند/ برخی از کشورهای اسلامی منطقه در آتش رژیم صهیونیستی و غرب می دمند
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دشمنان امت اسلامی به سردمداری آمریکا وضعیتی را در برخی از کشورهای اسلامی به وجود آورده اند که با فریاد الله اکبر مسلمانان را ذبح می کنند و متاسفانه اتحادیه میان مسلمان در مبارزه جدی و موثر با این اقدامات مذبوحانی و جنایتکارانه وجود ندارد.
بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود داعش و جریان های تکفیری را انحرافی آشکار از اسلام ناب محمدی دانست و اظهار داشت: غرب و رژیم جنایتکار صهیونیستی با ایجاد گروه های تروریستی و تکفیری به دنبال ایجاد تفرقه در امت اسلامی هستند و اسفبار است که برخی از کشورهای اسلامی منطقه هم در این آتش می دمند و عملا و علنا دنبال روی سیاست های آنها هستند.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین با اشاره به حمله عربستان و همپیمانان منطقه ای و بین المللی او به یمن گفت: حمله به یک کشور بی دفاع و ضعیف، کشتار زنان و کودکان و آواره و بی خانمان کردن تعداد زیادی از مردم یمن را با هیچ منطقی جز حرکت در راستای منافع دشمنان اسلام نمی توان توجیه کرد.
به گزارش خانه ملت، علمای شافعی مذهب کشورهای اسلامی نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اینکه امروز امت اسلامی بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و یکپارچگی دارد، گفتند: سیاست هایی که راستای تقویت وحدت میان امت اسلامی و دوری از اختلاف و تفرقه است مورد حمایت و استقبال علمای مذهبی کشورهای آفریقایی است.
لازم به ذکر است که در این دیدار آقایان ذوالنور، فرشادان، ایران نژاد، کوسه غراوی، نادری، طباطبایی نژاد و مسعودی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند که جداگانه سخنانی حول محور وحدت و اتحاد امت اسلامی عنوان کردند.
سیام**3070**3061**1449
کد N1395698

وبگردی