هواپیماهای روسی در نوژه سوخت‌گیری می‌کنند/استقرار اس۴۰۰ واقعیت ندارد

مجلس,علاءالدین بروجردی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس سوخت‌گیری هواپیماهای روسی از پایگاه نوژه را بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی با اشاره به موضوع همکاری نظامی ایران و روسیه برای استفاده از پایگاه هوایی همدان گفت: آن‌چه که در پایگاه نوژه همدان رخ می‌دهد پرواز هواپیماهای روسیه است که بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی و در چارچوب همکاری‌های چهار جانبه ایران، روسیه سوریه و عراق است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید بر این‌که این همکاری در راستای توسعه هدف جمهوری اسلامی برای مبارزه با تروریسم است، ادامه داد: این همکاری با مصوبه شورای عالی امنیت ملی انجام می‌شود و مغایرتی با قانون اساسی ندارد، چرا که پایگاه هوایی همدان نه پایگاه روسی شده و نه جنگنده‌ای در پایگاه نوژه مستقر شده است.

وی گفت: تنها اقدامی که صورت می‌گیرد این است که هنگام پرواز اجازه داده می‌شود جنگده‌های روسی برای دریافت سوخت در چارچوب همکاری‌های دو جانبه و چهار جانبه از این پایگاه استفاده کنند که در این چارچوب همکاری‌ها کاملا منطقی است.

بروجردی در این‌باره که برخی سایت‌های صهیونیستی عنوان کرده اند که در پایگاه نوژه همدان اس ۴۰۰ روسی مستقر شده است، تاکید کرد: سایت‌های صهیونیستی مطالب خلاف اعتبار عنوان می‌کنند. در کل هیچ استقراری توسط روسیه در خاک جمهوری اسلامی صورت نگرفته است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آن‌چه که انجام می‌شود این است که اجازه سوخت‌گیری به جنگنده‌های روسی در چارچوب همکاری دو جانبه و چهارجانبه بین ایران، روسیه، سوریه و عراق انجام می‌شود که بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی است.

کد N1395696