رییس فراکسیون مطبوعات و رسانه مجلس:

دولت در راستای حمایت از خبرنگاران لایحه به مجلس ارائه کند

سیاسی

تهران-ایرنا- رییس فراکسیون مطبوعات و رسانه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که دولت در راستای حمایت از خبرنگاران لایحه ارائه کند، گفت: ارائه لایحه از سوی دولت به مجلس بهتر از ارائه طرح از سوی نمایندگان در این زمینه است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، جبار کوچکی نژاد روز چهارشنبه در نخستین جلسه فراکسیون مطبوعات و رسانه ها با تاکید بر این که دولت در راستای حمایت از خبرنگاران به مجلس لایحه ارائه کند گفت: ما نمی توانیم به مجلس طرح ارائه کنیم زیرا ارائه طرح، بار مالی به دولت تحمیل می کند.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر ما طرح ارائه کنیم و در مجلس تصویب شود در شورای نگهبان به دلیل وجود بار مالی رد خواهد شد.
سید احسان قاضی زاده نماینده فریمان در مجلس و عضو این فراکسیون تاکید کرد: خبرنگاران و رسانه امروز با معضلات بیمه، یارانه مطبوعات و مشکلات زیاد دیگری رو به رو هستند که باید در راستای حل مشکلات آنان لایحه ای به مجلس ارائه شود.
وی تاکید کرد: با معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص حل مشکلات خبرنگاران گفت وگوهایی داشتیم و بنا شد که قانون لایحه نظام جامع رسانه ای تا پاییز به مجلس شورای اسلامی ارائه شود.
هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رسانه ها می توانند زوایای مختلف برنامه ششم توسعه را برای مردم باز و آنان را مطلع کنند.
سیام**9121 /1449
کد N1395658