آفتاب
نماینده پیرانشهر در نطق میان دستور:

مصوبات سفر رئیس جمهوری هر چه زودتر عملیاتی شود

مصوبات سفر رئیس جمهوری هر چه زودتر عملیاتی شود

تهران-ایرنا- نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری به استان آذربایجان غربی گفت: انتظار داریم مصوبات رئیس جمهوری هر چه زودتر عملیاتی و باعث ایجاد امید مضاعف در دل مردم شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت،، رسول خضری در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز –چهارشنبه- مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان و محکوم کردن کودتای 28 مرداد سال 1332 افزود: رئیس جمهوری در سفر اخیرشان به آذربایجان غربی، مشکلات و مسائل و ظرفیت های بسیار این استان را دیدند.
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود:با توجه به مبادلات زیاد پیرانشهر و سردشت از طریق دو مرز رسمی، مردم دو خواسته اصلی دارند که یکی بحث منطقه آزاد و دیگری رسمی کردن مرز کیله است. انتظار داریم مصوبات رئیس جمهوری در این سفر هر چه زودتر عملیاتی و باعث ایجاد امید مضاعف در دل مردم شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: مباحثی که در مجلس مطرح می شود باید مورد توجه مسئولان ارشد نظام قرار گیرد.
خضری تصریح کرد: لازم است در خصوص کاهش مالیات بر ارزش افزوده، مجلس و دولت هم افزایی داشته باشند، همچنین در خصوص مناطق محروم و کمتر توسعه یافته هم به توجه جدی و ویژه نیاز داریم.
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس دهم، ادامه داد: نسبت به مالیات بر ارزش افزوده نیز انتقاد داریم؛ مالیات بر ارزش افزوده اصناف و کسبه به خصوص آهن فروشان در شهرهای حوزه انتخابیه زیاد است و فشار مضاعفی به این قشر وارد می کند.
وی گفت: کسانی که در بحث دریاچه ارومیه، مبالغ هنگفتی را دریافت می کنند توجه داشته باشند که آب کشاورزی و کانال های آبیاری برای کشاورزان در اولویت است و مازاد آب باید به دریاچه بریزد.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر ادامه داد: متاسفانه کسانی سکان دار این قضیه شده اند که زمانی خودشان عامل اصلی خشکی دریاچه ارومیه بودند و اکنون سنگ احیای آن را به سینه می زنند اما به چه قیمتی؟ ما باید اول کشاورزان را دریابیم و حق آبه آن ها رعایت شود.
وی با انتقاد از کیفیت راه های مواصلاتی منطقه نیز گفت: جاده های پیرانشهر و سردشت، جاده های مرگ نام گرفته اند، درحالی که مبادلات و ترانزیت در این منطقه و نیز شمار گردشگر و توریستی که در جاده های پیرانشهر و سردشت حضور دارند باعث رونق اقتصادی منطقه می شود اما متاسفانه کیفیت جاده های مواصلاتی که اولین زیرساخت اقتصادی به شمار می رود از شاخص ها عقب است.
خضری با تاکید بر ضرورت رفع نقاط حادثه خیز جاده سردشت و اصلاح آنها، گفت: مرز بین المللی پیرانشهر جزو مصوبات رئیس جمهوری است، لذا امیدواریم در سفر وزیر راه به استان، به پیمانکارقدری سپرده شود.
وی با بیان اینکه وزارت نیرو چندین سد اجرا کرده ولی در دو نقطه اصلی کم کاری مشاهده می شود،افزود: در بحث توسعه شبکه های نوین آبیاری با راندمان بالای چهل درصد و کانال کشی و زه کشی این مساله دیده می شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اراضی و خانه های مسکونی مردم باید با قیمت منطقی خریداری شود، خواستار اجرای تقسیمات کشوری، اضافه شدن یک نماینده به حوزه پیرانشهر و سردشت و توسعه مراکز درمانی در این منطقه شد.
سیام**3070**1446
کد N1395536

وبگردی