آفتاب

قاضی گروه تروریستی داعش در ننگرهار افغانستان کشته شد

قاضی گروه تروریستی داعش در ننگرهار افغانستان کشته شد

کابل - ایرنا - دفتر مطبوعاتی فرماندهی پلیس استان ننگرهار افغانستان روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که قاضی گروه تروریستی داعش برای استان ننگرهار همراه با دو تن از محافظانش بر اثر حمله هوایی کشته شدند.

به گزارش ایرنا، به نقل از این بیانیه در این حمله هوایی که شب گذشته در منطقه «سپین ژی» شهرستان «نازیان» انجام شد بدون اینکه به غیر نظامیان آسیبی رسد، قاضی گروه تروریستی داعش و دو همراهش کشته شدند.
حافظ سعید فرمانده گروه داعش برای افغانستان و پاکستان نیز دو هفته قبل در شهرستان «اچین» ننگرهار در حمله هوایی کشته شد و برخی از رسانه های افغان به نقل از یکی از نزدیکان داعش در این کشور اعلام کردند که این گروه تروریستی فرمانده موقت به جای سعید خان انتخاب کرده است.
وزارت دفاع آمریکا هفته گذشته کشته شدن فرمانده داعش برای منطقه موسوم به خراسان را تائید کرده بود.
برخی از مقامات پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افغانستان اعلام کرده اند که در دو هفته گذشته حدود 300 تن از افراد داعش در ننگرهار کشته شده اند و شماری از آنان این منطقه را ترک کرده و به استان های «کنر» و «خوست» عزیمت کرده اند.
مقام های امنیتی افغانستان روز چهارشنبه از بازداشت استاندار خودخوانده گروه تروریستی داعش برای استان جوزجان در شمال این کشور خبر دادند و روز گذشته نیز همسر فرمانده آموزش نیروهای انتحاری داعش در افغانستان، از انجام عملیات انتحاری سرباز زد و خود را در جوزجان تسلیم پلیس کرد. همسرش تلفنی از وی برای شرکت در آموزش های انتحاری دعوت به عمل آورده بود، اما وی بلافاصله به پلیس پناه برد.
آساق**291**1610**1663**
کد N1395517

وبگردی