عضو هیات رئیسه مجلس:

برجام به جهانیان ثابت کرد ایران اهل گفت و گو و تعامل است

سیاسی

تهران - ایرنا – نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستاوردهای برجام، اظهار داشت: یکی از دستاورهای بزرگ برجام این بود که ملت مقاوم و صلح طلب ایران به جهانیان ثابت کرد که اهل گفت وگو و تعامل است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت،احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با اشاره به فرارسیدن سالروز کودتای 28 مرداد سال 1332، گفت: آمریکای جنایتکار علاوه بر کودتای 28 مرداد 32 که علیه آزادی، استقلال و دموکراسی انجام داد اقدامات ظالمانه دیگری از قبیل ایجاد جنگ های داخلی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، حمایت بی قید و شرط از رژیم بعثی عراق در طول هشت سال دفاع مقدس، سرنگونی هواپیمای مسافربری و حمایت از سازمان تروریستی منافقین و فتنه گران علیه ملت ایران داشته است.
عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه با اشاره به دستاوردهای برجام، اظهار داشت: یکی از دستاورهای بزرگ برجام این بود که ملت مقاوم و صلح طلب ایران به جهانیان ثابت کرد که اهل گفت وگو و تعامل است و این دولتمردان آمریکا هستند که غیرقابل اعتماد و عهدشکن اند و توجهی به معاهدات و قراردادهای بین المللی ندارند و مهم برای آنها رژیم صهیونیستی است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با این سابقه تاریخی و جنایت هایی که آمریکا در طول سالیان گذشته انجام داده بسیار ساده اندیشی است که فکر کنیم آمریکایی ها به دنبال حل مشکلات ملت ایران هستند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: این روزها با انتشار غیرقانونی یک نوار صوتی موجبات هجمه علیه امام راحل و بیت مکرم ایشان به ویژه حاج احمد آقا فراهم شده است، آن بزرگواری که در طول عمر بابرکت خود و در طول حیات پربرکت امام به عنوان فرزندی امین و صادق و بعد از ارتحال امام در کنار رهبری معظم انقلاب، به عنوان برادری وفادار و سربازی انقلابی به کشورش خدمت کرد.
امیرآبادی با بیان اینکه اقدام مغرضانه اخیر از سوی یکی از اعضای بیت آقای منتظری صورت گرفته است، تصریح کرد: این اقدام موجبات خوشحالی دشمنان ملت ایران به خصوص منافقین و آمریکا و اسرائیل را فراهم کرده و بار دیگر بر تصمیم بجای حضرت امام در عزل قائم مقام رهبری صحه گذاشت که حاکی از آینده نگری، ژرف اندیشی و شجاعت آن مرد بزرگ خدایی بود.
امیر آبادی در ادامه گفت: این اقدام انقلابی امام (ره) کشور را از بسیاری مشکلات نجات داد و چه بسا ممکن بود با نفوذ منافقین در این بیت، خساراتی متوجه ملت ایران شود.
وی با اشاره به موضع گیری دولت های منطقه و فرامنطقه ای در کودتای نافرجام ترکیه، گفت: این موضع گیری ها نشان داد که از نظر نظام اسلامی ایران، رأی ملت ها تعیین کننده سرنوشت آنان است و همان گونه که از دولت قانونی سوریه و رأی مردم سوریه دفاع کردیم همان گونه هم از دولت قانونی ترکیه حمایت و کودتا را محکوم کردیم و امید است با همکاری دولت های منطقه ریشه ترور و تروریست در منطقه خشکانده شود.
عضو هیأت رئیسه مجلس در ادامه سخنانش گفت: از وزرا و اعضای هیات دولت می خواهم تا نسبت به حل مشکل بیمه قالیبافان، خبرنگاران، مداحان و فعالان قرآنی اقدام و در راستای حل مشکلات رزمندگان معسر و همچنین پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان و حقوق کارگران و حل مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی به ویژه در شهرک های صنعتی تلاش مضاعفی داشته باشند.
این نماینده مجلس افزود: فرهنگ، بخش مظلوم جامعه ما در همه دولت ها و مجالس بوده است و اعتبارات اندکی به این بخش تعلق می گیرد و دستگاه مشخصی پاسخگوی مسائل فرهنگی کشور نیست.
وی با اشاره به موضوع برگزاری همایش ایران کانکت، افزود: در برگزاری همایش ایران کانکت 2016 حاکمیت انگلیسی در پایتخت جمهوری اسلامی ایران دیده می شود و سؤال من این است که چرا باید انگلیسی ها جرأت داشته باشند که همچنین توهینی به ملت ایران بکنند. اینها از مسئولان ما چه برخوردی دیدند که چنین شرایطی را در نظر می گیرند.
امیرآبادی با اشاره به بررسی لایحه برنامه ششم در مجلس، افزود: برنامه ششم توسعه با همه فراز و نشیب های فراوان در مجلس مورد بررسی قرار گرفت اما باید دقت شود در رویکرد این برنامه ایراد اساسی بسیاری وجود دارد که مهمترین آن، این است که می خواهند اقتصاد ملی را در اقتصاد جهانی ادغام کنند و این همان رویکردی که برنامه چهارم توسعه آن را دنبال می کرد.
وی تاکید کرد: در برنامه چهارم توسعه نیز به فرهنگ انقلاب اسلامی، عدالت اجتماعی، وضعیت معیشت مردم و اشتغال توجه چندانی نشده است.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، در پایان افزود: بند 3 برنامه ششم توسعه برخلاف اصول متعدد قانون اساسی است که مربوط به حوزه وظایف وزارت خارجه، شورای امنیت ملی و حتی رهبری می شود.
سیام ** 9314 **1446
کد N1395429