تجمع اهالی صعده در حمایت از تشکیل جلسه مجلس نمایندگان

سیاسی

تهران- ایرنا- اهالی شهر صعده با برگزاری تجمعی ٬حمایت خود را از تشکیل جلسه مجلس نمایندگان و تصویب طرح شورای عالی سیاسی یمن اعلام و تداوم جنایت های عربستان در کشورشان را محکوم کردند.

به گزارش پایگاه خبری صعده نیوز، اهالی صعده واقع در شمال یمن در این تجمع٬ ضمن محکوم کردن تداوم جنایت های عربستان به ویژه جنایت اخیر کشتار کودکان مدرسه قرآنی استان صعده٬ از سازمان های طرفدار حقوق بشر کودکان خواستند که با اتخاذ موضع قاطعانه٬ مانع از تکرار اینگونه جنایت ها توسط عربستان شوند.
تجمع کنندگان با تاکید بر تداوم ایستادگی ومقاومت مردم یمن در برابر متجاوزان اعلام کردند که تجاوز عربستان، بمباران ها وتخریب ها هر چه قدر هم طول بکشد٬ مردم یمن ایستادگی می کنند وکودکان نیز از آموزش دست بر نخواهند داشت.
تجمع کنندگان در ادامه بر حمایت خود از شورای عالی سیاسی تاکید وتداوم و تشدید تجاوز عربستان طی روز های اخیر از جمله کشتار کودکان در مدرسه ٰقرآنی استان صعده وبیمارستان عبس در استان حجه را که 20 کشته و40 زخمی بر جای گذاشت٬ محکوم کردند.
اهالی صعده در این تجمع همچنین جنایت مزدوران عربستانی در منطقه الصراری استان تعز را به شدت محکوم وبر پاسخگویی قاطعانه به آن تاکید کردند.
تجمع کنندگان با تقدیر از نیروهای ارتش وکمیته های مردمی در تحقق پیروزهای چشمگیر در جبهه های جنگ با عربستان٬ از حمایت قبایل یمنی از آنها تشکر وآمادگی خود را برای حمایت مادی ومعنوی از نیروهای یمنی در دفاع از کشور اعلام کردند.
507 روز از تجاوز مستقیم عربستان به یمن می گذرد ودر حالی که هزاران تن از مردم یمن در حملات هوایی عربستان کشته یا زخمی شده اند و بسیاری زیر ساخت های کشور نابود شده است ٬محافل بین المللی همچنان سکوت اختیار کرده اند.
خاورم** 1453**2041**
کد N1395321