عبدالله صالح: مردم یمن می توانند سال ها به جنگ ادامه دهند

سیاسی

تهران - ایرنا - پایگاه خبری اخبارالساعه امروز چهارشنبه به نقل علی عبدالله صالح رییس جمهوری سابق یمن نوشت: مردم یمن توانایی دارند تا سال ها جنگ را ادامه دهند و نتیجه آن در میدان های جنگ مشخص خواهد شد.

او که به عنوان رهبر حزب کنگره ملی یمن سخن می گفت، افزود: مردم یمن همچنان پایدار و ثابت قدم باقی خواهند ماند و هواپیماهای دشمن نمی تواند آنها را به هراس اندازد چون آنها همیشه تفنگ به دوش هستند.
خبرگزاری یمن (سبا) نیز به نقل از عبدالله صالح از مردم خواست با شرکت در تظاهرات بزرگ روز شنبه آینده در میدان السبعین از اتحاد ملی و تشکیل شورای عالی سیاسی حمایت کنند.
او بر پایداری مردم یمن و همه نیروهای مقاومت ملی مقابل تجاوز دشمنان که کودکان، زنان و پیرمردان را در استان های صعده، حجه، المخا، تعز، سفیان، شبوه، مارب، عدن، المحویت و دیگر شهرها و روستاهای این کشور هدف قرار داده اند تاکید کرد.
علی عبدالله صالح افزود: دشمنان، بیمارستان ها، بازارها و سالن های عروسی و منازل مردم را بمباران می کنند و سازمان های بین المللی حتی از صدور بیانیه ای در محکومیت آن که مردم بی گناه را هدف قتل و کشتار قرار داده خودداری می کنند.
او گفت: تجاوز و محاصره ای که سعودی ها و هم پیمانان آن علیه مردم یمن انجام می دهند از اخلاق عربی به دور است و مردم یمن مردم بزرگی هستند که در طول تاریخ و در مواجهه با دشمنان آن را به اثبات رسانده و سربلند و باافتخار از عهده آن بیرون آمده اند و باعث عزت و افتخار همه عرب ها هستند.
وی گفت یمن خطری برای هیچ احدی نیست و عربستان سعودی با هم پیمانی با رژیم اسرائیل و با بهانه دروغ همپیمانی ما با ایران، به کشتار مردم و ویران کردن یمن پرداخته است.
رییس حزب کنگره ملی ادامه داد: آرزوی من بود که ایران به ما کمک اقتصادی و سیاسی بکند و اگر سعودی ها با ایران حساب و کتابی دارند خودشان با ایران مرزهای دریایی دارند.
نمایندگان مجلس یمن در اولین نشست خود پس از حدود دو سال، ضمن تایید تشکیل شورای عالی سیاسی متشکل از انصارالله و کنگره مردمی سراسری به ریاست علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین، به آن رای مثبت دادند و به این ترتیب مجلس نمایندگان یمن، طرح تشکیل شورای عالی سیاسی را تصویب کرد.
به نظر تحلیلگران سیاسی، توافق سیاسی انصارالله و کنگره مردمی یمن یک رویکرد ملی و مردمی است که بار دیگر ماهیت مردمی جنبش انصارالله و واهی بودن ادعای تروریستی آن را ثابت کرده و در واقع 'انقلاب دوم مردم یمن' در مقابل متجاوزان خارجی ومزدوران داخلی بشمارمی آید و خشم دشمنان سعودی و هم پیمانان آنها را به اوج رسانده است.
خاورم**1653**1566
کد N1395146