امیرآبادی در نطق میان‌دستور:

انتقاد شدید نماینده قم از انتشار فایل صوتی منتظری

سیاسی

نماینده مردم قم در تهران با انتقاد شدید از انتشار فایل صوتی آیت‌الله منتظری، این اقدام را در راستای اهداف دشمنان و تضعیف امام خمینی (ره) خواند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در نطق میان‌دستور گفت: فردا سالروز کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد است که موجب بازگشت رژیم شاه و سقوط دولت قانونی دکتر مصدق شد.

وی ادامه داد: آمریکای جنایتکار علاوه بر این کار که علیه دموکراسی و آزادی ملت ایران انجام داد، اقدامات ظالمانه دیگری علیه ملت ایران از جمله ایجاد جنگ‌های داخلی در ابتدای تشکیل جمهوری اسلامی انجام داده است که حمایت از رژیم صدام در طول هشت سال دفاع مقدس، حمایت از سازمان منافقین و همچنین سقوط هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی از جمله این اقدامات است.

امیرآبادی تصریح کرد: با این سابقه تاریخی و جنایتی که در طول سالیان گذشته انجام داده‌اند، بسیار ساده‌اندیشی است که فکر کنیم آمریکایی‌ها به دنبال حل مشکلات ملت ایران هستند.

عضو هیات رئیسه مجلس در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: تا زمانی که مقاومت ملت ایران بر آرمان‌های جمهوری اسلامی ادامه دارد، این دشمنی نیز ادامه خواهد داشت.

نماینده قم در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: این روزها با انتشار غیرقانونی یک نوار صوتی موجبات هجمه بر امام عزیزمان به خصوص حاج احمد آقا ایجاد شده است، آن بزرگواری که در طول عمر کوتاهشان به عنوان فرزندی امین و صادق در کنار امام (ره) و در کنار مقام معظم رهبری به عنوان برادری وفادار و سربازی انقلابی به مردم کشورش خدمت کرد.

امیرآبادی گفت: اقدام مغرضانه یکی از اعضای بیت آقای منتظری که موجبات خوشحالی دشمنان ملت ایران به خصوص منافقان و آمریکا و اسرائیل گردیده است، یک بار دیگر بر تصمیم به موقع و به جای حضرت امام (ره) در عزل قائم مقام رهبری که حاکی از آینده‌نگری، ژرف‌اندیشی و صداقت ایشان بود صحه گذاشت و نشان داد این اقدام انقلابی حضرت امام (ره) کشور را از بسیاری از مشکلات نجات داد.

وی ادامه داد: چه بسا ممکن بود با نفوذ منافقان در این بیت ساده‌لوح، خسارات زیادی به انقلاب وارد شود.

امیرآبادی اظهار داشت: موضع‌گیری دولت‌های منطقه در کودتای نافرجام ترکیه نشان داد نظام جمهوری اسلامی معتقد است ملت‌ها باید در مورد دولت‌هایشان تصمیم‌گیری کنند و ما همان طور که از دولت قانونی سوریه حمایت می‌کنیم، از دولت قانونی ترکیه نیز حمایت کردیم.

کد N1395102