آفتاب

3 نیروی امنیتی هند در درگیری با شبه نظامیان در کشمیر کشته شدند

3 نیروی امنیتی هند در درگیری با شبه نظامیان در کشمیر کشته شدند

دهلی نو-ایرنا- ارتش هند اعلام کرد در 2 حمله شبه نظامیان به نیروهای امنیتی در کشمیر دو سرباز و یک نیروی پلیس کشته و تعدادی نیز مجروح شدند.

به گزارش ایرنا، به گفته نیروهای امنیتی ،در نخستین حمله شبه نظامیان به کاروان ارتش که صبح روز چهارشنبه در بخش 'خواجه باغ' رخ داد، دو سرباز کشته شدند.
براساس این گزارش ،شبه نظامیان در حمله دیگری در صبح امروز به خودروی پلیس، یک نیروی امنیتی را کشته و 2 نفر دیگر را مجروح کردند.
یک مقام پلیس گفت که عملیات گسترده ای برای ردیابی و دستگیری مهاجمان در منطقه آغاز شده است.
درگیری بین شبه نظامیان و نیروهای امنیتی در دوشنبه هفته گذشته نیز باعث کشته شدن 2 شبه نظامی و یک نیروی امنیتی هند شده بود.
ایالت جامو و کشمیر به طور مکرر شاهد ورود شبه نظامیان به خاک هند است .
هند ادعا می کند که شبه نظامیان با کمک پاکستان به خاک این کشور نفوذ می کنند و قصد برهم زدن امنیت و ایجاد نارضایتی درمیان مردم محلی را دارند.
کشمیر تنها ایالت هند با اکثریت مسلمان است و درگیری میان شبه نظامیان کشمیری و نیروهای امنیتی هند از سال 1989 تاکنون 68 هزار کشته برجای گذاشته است.
بخشی از کشمیر در خاک هند و بخش دیگری در خاک پاکستان قرار دارد .هر دو کشور ادعای مالکیت بر کل کشمیر را دارندد و همین موضوع یکی از علل اصلی مناقشه دیرینه میان دهلی نو و اسلام آباد از زمان استقلال پاکستان از هند درسال 1947 میلادی است .
از سه جنگی که میان هند و پاکستان 2 رقیب هسته ای رخ داده ف دوباره بر سرمالکیت بر منطقه عمده مسلمان نشین کشمیر در مرز 2 کشور بوده است .
*آساق*267*1600
کد N1394953

وبگردی