فرمانده تیپ ۶۵ نوهد در گفتگو با مهر:

عملیات کوهستان سخت ترین قسمت مسابقات نظامی روسیه بود

سیاسی

فرمانده تیپ ۶۵ نوهد عملیات کوهستان را یکی از سخت ترین قسمت های مسابقات نظامی روسیه برشمرد و گفت: با درخشش کارکنان غیور نیروهای مسلح موفق به کسب دیپلم اراده آهنین شدیم.

 امیر سرتیپ دوم ستاد نوذر نعمتی فرمانده تیپ ۶۵ نیروهای ویژه هوابرد و سرپرست تیم عملیات کوهستان اعزامی به مسابقات نظامی روسیه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جدید بودن رشته کوهستان در این مسابقات گفت: در این مسابقات علاوه بر صعود به قله آلوارس، ۲۵ ماموریت خاص کوهنوردی و ۱۲۰ کیلومتر راهپیمایی و کوهپیمایی را دور حلقه آلوارس انجام دادیم.

وی افزود: در طول این مسیر ۱۲۰ کیلومتری شش مرتبه عبور از رودخانه، شش مرتبه سقوط با وسایل و کارگاه های خاص کوهنوردی و ۶ مرتبه سقوط بر روی برف و یخ را داشتیم که به همین میزان صعود نیز به همراه داشت.

فرمانده تیپ ۶۵ نوهد عملیات کوهستان را یکی از سخت ترین مسابقات این دوره برشمرد و اظهار داشت: تیم اعزامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در بین همه تیم های شرکت کننده بدلیل دقت بالا، خطای کم، کار ایمن و تیمی عمل کردن بعنوان تیم برتر اراده آهنین مسابقات روسیه ۲۰۱۶ انتخاب شد.

سرپرست تیم عملیات کوهستان اعزامی به مسابقات نظامی روسیه گفت: با توجه به حضور ما در این مسابقات با اطلاع کم از کیفیت مسابقات و با درخشش کارکنان غیور نیروهای مسلح موفق به کسب دیپلم اراده آهنین شدیم که این موفقیت را به ملت بزرگ ایران تقدیم می کنیم.

کد N1394786