آفتاب

عربستان: هزینه های جنگ یمن هر قدر هم که باشد به کار خود ادامه می دهیم

عربستان: هزینه های جنگ یمن هر قدر هم که باشد به کار خود ادامه می دهیم

تهران-ایرنا- یک مقام ارتش عربستان با عنوان سخنگوی ائتلاف عربی که حملات بی رحمانه ی کشورش طی یک سال و نیم گذشته به شهرهای یمن هزاران کشته و زخمی در پی داشت، گفت :جنگ یمن هر قدر هم که هزینه در بر داشته باشد به کار خود ادامه می دهیم.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سرلشکر احمد عسیری، ضمن متهم کردن نیروهای انقلابی یمن به سوء استفاده از مذاکرات صلح و آتش بس در راستای جمع آوری و افزایش تسلیحات خود مدعی شد، ائتلاف عربی هر آنچه لازم باشد جهت بازگرداندن ثبات به یمن انجام می دهد'.
وی در پاسخ به سوالی در مورد هزینه های هنگفت حملات و تجاوزگری های عربستان به خاک یمن بخصوص در شرایط کاهش قابل توجه بهای جهانی نفت تصریح کرد : حملات این ائتلاف به رهبری ریاض در راستای امنیت ملی و حفظ ثبات منطقه است و این امر هر قدر هم که هزینه در پی داشته باشد به آن ادامه می دهیم'.
این در حالی است که در زمان آتش بس اعلام شده، ائتلاف عربی چندین بار آن را نقض کرده و حملاتی را به خاک یمن صورت داد.
ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان پس از شکست مذاکرات صلح یمن در کویت، حملات بی رحمانه ی خود به شهرهای مختلف یمن را تشدید کرد و در یکی از این حملات اخیر اقدام به بمباران بیمارستان عبس در استان حجه واقع در شمال غرب یمن نمود که در اثر آن 20 غیر نظامی کشته و 40 تن دیگر زخمی شدند.
شبک **خاورم*320 **1917
کد N1394291

وبگردی