آفتاب

اعلام آمادگی ایران برای توسعه مناسبات دفاعی با لبنان

اعلام آمادگی ایران برای توسعه مناسبات دفاعی با لبنان

به مناسبت دهمین سالگرد پیروزی ارتش و مقاومت لبنان درجنگ ۳۳ روزه، محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان صبح امروز با سمیر مقبل معاون نخست وزیر و وزیر دفاع و ژنرال جان قهوه‌چی فرمانده ارتش لبنان به طور جداگانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایلنا، در این دیدارها که وابسته نظامی کشورمان نیز حضور داشت طرفین آخرین تحولات لبنان و تحرکات گروه‌های تروریستی تکفیری در منطقه و زمینه‌های توسعه مناسبات دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.

سفیر کشورمان در دیدار با وزیر دفاع لبنان ضمن تبریک روز ارتش و دهمین سالگرد پیروزی مردم لبنان در جنگ ۳۳ روزه، شجاعت و ایستادگی ارتش و مقاومت مردمی لبنان در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی را در تاریخ معاصر منطقه بی‌نظیرخواند و مؤلفه‌های سه‌گانه: ارتش، مقاومت اسلامی و  مردم را مهمترین عوامل قدرت لبنان و عامل بازدارنده این کشور دربرابر تهدیدات خارجی به ویژه سیاست‌های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی برشمرد.

فتحعلی در بخش دیگر با اشاره به تهدیدات تروریسم تکفیری در منطقه و همزاد خواندن جنایات گروه‌های تکفیری با تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی، از تلاش ارتش و مقاومت اسلامی  در حفظ ثبات و امنیت لبنان در برابر تهدیدهای گروه‌های تروریست تکفیری تقدیر کرد و بار دیگر بر حمایت و همراهی جمهوری اسلامی ایران با دولت و مردم لبنان بخصوص نیروهای مسلح این کشور اعم از ارتش و مقاومت اسلامی تاکید کرد.

محمد فتحعلی در دیدار با ژنرال جان قهوه‌چی فرمانده ارتش نیز با تبریک روز ارتش و دهمین سالگرد پیروزی‌ لبنان درجنگ ۲۰۰۶ ، ارتش، مقاومت و ملت لبنان را سه عامل اساسی حفظ تمامیت ارضی و و سربلندی لبنان درمیان کشورهای منطقه برشمرد و نسبت به شهدای نیروهای مسلح و مقاومت اسلامی لبنان ادای احترام نمود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران دربخش دیگر با اشاره به شرایط منطقه و جنایات گروه‌های تروریستی تکفیری علیه مردم بی‌گناه، تاکید کرد خدمات و جانفشانی نیروهای نظامی و امنیتی لبنان و مقاومت اسلامی درحفاظت از ثبات و امنیت این کشور در برابر تروریسم تکفیری، در تاریخ لبنان و منطقه و ضمیر همه انسانهای آزاده ثبت و جاودان خواهد ماند.

فتحعلی در ادامه  این دیدار با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در گسترش مناسبات همه جانبه و حمایت از استقلال و تمامیت ارضی کشورهای دوست، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران در توسعه مناسبات دفاعی با لبنان تاکید کرد.

فتحعلی در ادامه ملاقات‌های امروز همچنین با کمیل ضاهر فرمانده اطلاعات ارتش لبنان نیز دیدار و درخصوص همکاری‌های دو جانبه میان نیروهای مسلح دو کشور گفتگو نمود.

کد N1394111

وبگردی